Студен душ за Интер в Генуа

Отборът на Интер продължава с неубедителното си представяне в италианската Серия А. Днес “нерадзурите” допуснаха осмо поражение от началото на сезона, след като загубиха с 1:0 гостуването си на Дженоа от 20-ия кръг в Калчото.

Срещата бе много оспорвана, като и двата отбора създадоха доста положения, но до гол в някоя от двете врати така и не се стигаше.

Мачът вървеше към нулево реми, когато седем минути преди края на редовното време (83’) домакините от Генуа издебнаха съперника си и откриха резултата. В герой за Дженоа се превърна Лука Антонели, който засече с глава центриране от корнер на Андреа Бертолачи.

Вратарят на домакините Матиа Перин бе с не по-малък принос за победата, след като напълно обезсърчи нападателите на Интер с невероятни спасявания.

След тази загуба Интер се отдалечи още повече от лидерите в класирането, като Шампионската лига може и да се окаже мираж за възпитаниците на Валтер Мацари.

“Нерадзурите” заемат 5-а позиция в таблицата с актив от 32 точки - на 8 зад четвъртия Фиорентина и на цели 23 от водача Ювентус, а Дженоа събра 26 точки, изкачвайки се до 10-ото място.