Матри показа какво изпуска Милан в дебюта за Фиорентина

Фиорентина показа, че има нужната атакуваща мощ да се справи с липсата на Джузепе Роси, след като този следобед стигна до убедително 3:0 като гост на Катаня в мач от 20-ия кръг на Серия А.

Отличен дебют за гостите направи Алесандро Матри, който беше привлечен под неаем от Милан. Той почна като титуляр и, след като Фернандес откри в 25', отбеляза две попадения в 28' и 41', за да подпечата победата на своите.

Това е 7-и пореден двубой без загуба за възпитаниците на Виченцо Монтела, които уверено крачат към 3-ото място в класирането, а и все още са непобедени през годината. "Виолетовите" вече имат 40 точки и са само на 3 от Наполи.

Катаня пък продължава да окупира последното място със скромните 13 точки, а с играта, която показва тимът, по всичко изглежда бъдещето на отбора е свързано със Серия Б.

Двубоят почна равностойно, но с първата си по-смислена атака гостите успяха да открият резултата. В 25' Матри свали топката прекрасно за Фернандес, който от границата на наказателното поле с хубав удар направи 1:0.

Само три минути по-късно и самият Матри стигна до първия си гол за Фиорентина, само 28 минути след дебюта си. Той избяга от прекия си пазач и успя да засече прострелно центриране на Паскуал за 2:0. Отново той в 41' вкара при добавка за 3:0 и вече има повече голове за Фиорентина, отколкото за Милан.

През втората част "виолетовите" продължиха да бъдат по-активни, ни до нов гол не се стигна.