10 от Болоня подляха вода на Наполи

Наполи и Болоня завършиха при зрелищно реми 2:2 в двубой от 20-ия кръг на Серия А.

Домакините играха по-силно през първата част, когато поведоха чрез Роландо Бианки. През второто полувреме Наполи се вдигна на крака и тотално доминираше на "Ранато Дал'Ара". Гостите успяха да стигнат до обрат чрез Гонсало Игуаин и Хосе Кайехон, а в края на двубоя Болоня дори остана с човек по-малко след червен картон на Панайотис Коне.

И точно когато изглеждаше, че победата ще отиде на сметката на неаполитанци, отново Бианки попари Рафаел Бенитес и компания за крайното 2:2.

Така Наполи остава на трето място в класирането с актив от 43 точки, но вече изостава на цели 12 от първия Ювентус. Болоня пък е на 17-та позиция с точно толкова точки и е сред тимовете, които се борят за оцеляване.

Болоня изигра много добро първо полувреме. Домакините действаха на бързи обороти в атака и често успяваха да изненадат отбраната в синьо.

Най-активен бе Алесандро Диаманти, който имаше основен принос и за попадението във вратата на Наполи. В 37-та минута италианският национал центрира отляво и буквално сложи топката на главата на Роландо Бианки, който се измъкна от опеката на Раул Албиол и с много прецизен удар направи Рафаел безпомощен.

От своя страна тимът на Рафаел Бенитес сякаш не приличаше на себе си през първите 45 минути. Наполи трудно организираше качествени атаки, а защитата на Болоня действаше много стабилно и допусна една единствена грешка в самия край на полувремето. Тогава бранителите на домакините изпуснаха Хосе Кайехон при едно центриране на Антони Ревейер в наказателното поле и само лошият удар с глава на испанеца остави резултата непроменен.

През втората част нещата коренно се промениха. Наполи натисна здраво и особено след 55-та минута двубоят се играеше почти само пред вратата на Джанлука Курчи. Увереността на бранителите пред него пък се изпари и на моменти те започнаха да действат дори панически.

В 59-та минута Наполи можеше да изравни след силен шут на Дрийс Мертенс, при който Курчи се намеси неубедително, но играч на Болоня успя да изчисти. Веднага след това Игуаин пропусна уникално положение, след като бе оставен сам в наказателното поле и с глава от 3-4 метра с глава не успя да оползотвори центриране на Кайехон.

В 60-та минута Панайотис Коне събори Блерим Джемайли в наказателното поле на домакините и съдията показа бялата точка. Зад топката застана Игуаин, който бе безпогрешен и неаполитанци най-после изравниха в 62-та минута.

Техният щурм продължи и в 80-та минута успяха да стигнат до пълен обрат. Лазарос Христодолопулос сгреши в центъра на терена, гостите организираха бърза контраатака, Игуаин пусна към Кайехон и той реализира за 2:1.

В тези минути тимът на Давиде Балардини изглеждаше безпомощен, а израз на неговото безсилие бе червеният картон на Панайотис Коне в 84-та минута.

Все пак домакините, притиснати до стената, направиха опит да спасят точката и успяха да го направят в последната минута на редовното време. Роландо Бианки бе оставен непокрит в наказателното поле при един корнер и необезпокояван прати топката в мрежата зад Рафаел за крайното 2:2, въпреки претенциите за нарушение на играчите на Рафаел Бенитес.