Страхотен Бербатов вдъхнови Монако за разгром

Българският нападател Димитър Бербатов изигра поредния си силен мач с екипа на Монако и бе в основата на убедителния успех с 6:0 над Ланс на стадион „Луи Втори“, който класира монегаските на полуфинал в турнира за Купата на Франция.

Бербатов участва в атаката за първия гол, сам реализира втория и асистира на Емануел Ривиер за третото попадение в мрежата на гостите. Така юношата на Пирин (Благоевград) вече има 4 гола на сметката си в 9 мача за тима от Княжеството

Монако е изявен фаворит в турнира за Купата на Франция, тъй като другите полуфиналисти са нискоразредният Анжер, среднякът от Лига 1 Гингам и победителят от мача Рен – Лил.

Лукас Окампос откри резултата за Монако в 17-ата минута срещу Ланс, след като Бербатов подаде вдясно за Мунир Обади, който центрира прострелно в наказателното поле. Вратарят на Ланс се размина с топката и Набел Дирар я засече в крака на Окампос, който определено бе в положение на засада, но съдийската бригада призна попадението – 1:0.

В средата на първото полувреме Бербатов получи страхотен шанс да се разпише, след като отново вратарят на гостите на можа да улови топката, но от малък ъгъл българинът стреля на сантиметри от гредата на опразнената врата.

Бербо все пак стигна до своя гол в срещата по прекрасен начин, след като получи подаване на дъгата на наказателното поле от Емануел Ривиер и с технично докосване изведе съотборника си в пеналтерията отдясно. Последва центриране успоредно на голлинията и Бербатов засече в мрежата кълбото, за да увеличи аванса на Монако – 2:0.

В 55-ата минута Ривиер и Бербатов отново взаимодействаха по страхотен начин, за да се стигне до третото попадение за монегаските. Французинът върна към централната линия, където бе Бербатов, той пък светкавично пусна топката напред и изведе съотборника си сам срещу вратаря. Ривиер успя да промуши кълбото между двама защитници, за да направи резултата 3:0.

Центриране от пряк свободен удар до тъчлинията в 58-ата минута бе засечено на далечната греда от Фабиньо, който също прибави името си сред голмайсторите за 4:0. 5:0 пък направи отново авторът на първото попадение Лукас Окампос в 66-ата минута.

В 75-ата минута Димитър Бербатов обра овациите на публиката, докато излизаше за сметка на 18-годишния Антонен Мартиал. Крайното 6:0 бе фиксирано от Ландре, който си отбеляза автогол след центриране отдясно на Окампос.