Наполи прекрати сицилианско проклятие

Наполи най-накрая счупи каръка при гостувания на Катания, след като тимът на Рафаел Бенитес стигна до категорчен успех с 4:2 над своя опонент и за пръв път в историята стигна до победа в Сицилия.

Всичко в мача беше решено през първото полувреме, като след няколко пропуска в 16’ Сапата отбеляза първия си гол в Серия А, възползвайки се от отличен пробив и подаване на Хосе Кайехон, вкарвайки почти на празна врата в 16’.

Това отпуши гостите, които само 9 минути по-късно вкараха нов гол. Катания се отчете с ужасяваща грешка в защита, след като Андухар прати топката в тялото на Легроталие, а от неразбирателството се възползва Кайехон, който вкара топкта на празна врата.

В края на полувремето Наполи осъществи нов светквичен удар, след като в 40’ Енрике се отчете с брилянтен гол – той стреля почти от аутлинията в наказателното поле на противника, а топкта мина над Андухар и влезе във вратата – 3:0. Минута по-късно Сапата довърши домакините с втория си гол в срещата – 4:0 за Наполи.

През второто полувреме момчетата на Бенитес свалиха оборотите, което доведе до два гола във вратата на Рейна, дело на Манзон (52) и Гьомбер (75).

Благодарение на победата си Наполи събра 61 точки и се отдалечи на 10 от Фиорентина в борбата за 3-ото място в Серия А. В същото време разликата с Рома е само 6 точки и възпитаниците на Рафаел Бенитес могат да атакуват второто място до края на сезона. Катаня остана на последно място с 20 точки и минимални шансове за спасение.