Ливърпул диша във врата на Челси

Ливърпул стигна до трудна, но сладка победа тази вечер на „Анфийлд”, след като стигна до 2:1 над Съндърланд в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът се оказа по-труден от очакваното за възпитаниците на Брендън Роджърс, които имаха сериозни затруднения в организирането на своите атаки, особено през първото полувреме, но все пак стигнаха до успеха.

Повратният момент в двубоя дойде в 37’, когато Луис Суарес се озова сам срещу вратаря, но беше повален пред наказателното поле  от Вергини. Съдията помисли върху ситуацията и реши да не гони защитника, въпреки че Суарес беше останал сам срещу вратаря.

Това нямаше значение две минути по-късно, след като Стивън Джерард се нагърби с изпълнението  на прекия свободен удар. Той стреля над стената, а Вито Маноне не се ориентира добре и позволи на топката да влезе в неговата врата – 1:0 за мърсисайдци.

3 минути след началото на второто полувреме „Анфийлд” отново ликуваше, след като Стъридж беше изведен отдясно в наказателното поле и стреля. Топката рикошира в защитник, излъга вратаря и влетя в горния ляв ъгъл – 2:0 за домакините.

Това позволи на Ливърпул леко отпускане и отборът беше наказан четвърт част преди края, като Ки засече центриране от корнер и върна Съндърланд в срещатат. „Черните котки” опитаха финален щурм, но единствената възможност за гостите беше пропусната от Джон О’Шей, който от близко разстояние стреля в аут – 2:1 за Ливърпул.

Благодарение на трите точки мърсисайдци вече имат 68 точки и са само на 1 зад лидера Челси. Манчестър Сити обаче се намира на 3-а позиция с 66 пункта и цели 2 мача по-малко от основните си конкуренти за титлата в Премиършип.