Стоук Сити и Лестър освободиха Ливърпул от преследвачите

Днес, от 17:00 часа се изиграха пет срещи от английската Висша лига, а малко по-рано тимът на Съндърланд постигна много важна победа с 2:0 като гост на Евертън. От 19:30 е последният мач за деня, като Кристъл Палас приема Манчестър Юнайтед.

Стоук Сити - Тотнъм

Срещата между Стоук Сити и Тотнъм започна с предимство за домакините, които постоянно опитваха да сътворят нещо по-опасно пред Юго Лорис.

В 21-вата минута те заслужено поведоха, след като Маме Бирам Диуф напредна добре от дясно и намери свободния Чарли Адам в наказателното поле на "шпорите" за 1:0.

Натискът на "грънчарите" продължи и 11 минути по-късно резултатът бе удвоен. Неразбирателство между Ерик Дайър и Лорис подари топката на Стивън Н'Зонзи, който се възползва брилянтно и направи резултата 2:0.

Втората част започна лошо за Тотнъм, след като в 51-вата минута Влад Кирикеш остави тима си с човек по-малко, като получи втори жълт картон. В 85-тата минута домакините довършиха съперника си с трети гол. Диуф се възползва от добър пас на Марко Арнаутович, за да направи победата на тима си още по-изразителна.

С тази победа Стоук събра актив от 50 точки и се изкачи с една позиция, като вече е на деветата. Загубата за Тотнъм пък бе трета в последните им пет мача, като по този начин те изпуснаха да се изравнят с Ливърпул на петата позиция.

Лестър - Саутхямптън

Отборът на Лестър продължи да показва страхотната игра, която демонстрира в последните си шест мача, допускайки само една загуба. Още в седмата минута "лисиците" излезнаха напред в резултата, след като Рийад Махрез напредна добре в половината на "светците", премина успешно през Харисън Рийд и Стивън Дейвис, за да си създаде възможност за изстрел. Французинът не се поколеба и със страхотен шут откри резултата.

След още 12 минути игра Лестър удвои преднината си, а в прегръдките на съотборниците си попадна отново Махрез. Колективна грешка в защитата на "светците" поднесе на тепсия топката на френския атакауващ халф, за когото остана само да бутне топката в мрежата на противника си.

През втората част играта значително се успокои и двата тима не успяха да отбележат повече попадения.

Отборът на Лестър продължи страхотната си серия и вече има пет победи в последните си шест мача, като за този момент те са с 37 точки, на три от зоната на изпадащите. "Светците" от своя страна изпуснаха възможността да изпреварят Тотнъм и да се доближат до Ливърпул, като за тях европейските клубни турнири ще останат мираж.

Астън Вила - Уест Хям

Отборът на Астън Вила пресираше противника си от началото на срещата и поведе след 31 минути игра. Джак Грийлиш влезе наскорост в наказателното поле на гостите, освободи се от защитник на "чуковете" и подаде на свободния Том Клевърли, който неубезспокояван вкара за 1:0.

През вторите 45 минути играчите на Уест Хям не успяха да измислят как да противодействат на играта на Вила и не успяха да намерят път към вратата, като по този начин претърпяха 13-та загуба за сезона.

За бирмингамци победата бе важна за оцеляването на тима, като те вече имат актив от 38 точки и са на четири от опасната зона.

След прекрасното начало на сезона, сега "чуковете" вече са десети, със събрани 47 пункта.

Нюкасъл - У.Б.А.

ОТборите на Нюкасъл и Уест Бромич Албиън си отбелязаха по едно попадение в първите 45 минути, като в 32-рата Виктор Аничебе изведе гостите, а четири минути преди почивката Айоса Перес изравни. През втората част двата тима не си отбелязаха попадение, което да излъчи победител и срещата завърши наравно - 1:1.

"Свраките" запазиха 16-тата си позиция с актив от 36 точки, а Уест Бромич остава 13-ти с 41.

Хъл Сити - Бърнли

В битката на изпадащите нямаше интересни положения през първите 45 минути, като едва в 62-рата минута гостите излезнаха напред в резултата, след като голмайсторът на тима Дани Ингс нанесе хубав изстрел от около точката за изпълнение на дузпа за 1:0.

Със спечелените точки, Бърнли изпревари Куинс Парк Рейнджърс и вече се намира на 19-тото място с 29 пункта, а Хъл остават 18-ти с 34.