Лион абдикира от битката за титлата с ПСЖ (ВИДЕО)

снимка: ligue1.com

Олимпик (Лион) изненадващо се сгромоляса с гръм и трясък в гостуването си на средняка Каен и записа изключително тежко поражение с 0:3, след което на практика приключи с шансовете си да се пребори за първото място с Пари Сен Жермен.

Два кръга преди края на френската Лига 1 Лион е втори със 71 точки – 6 по-малко от лидера ПСЖ, който вчера унищожи Гингам с 6:0. Така Пари Сен Жермен се нуждае само от една точка в следващите си два двубоя до края на първенството, за да спечели трета поредна титла.

Лион не познаваше вкуса на загубата от март месец насам, след като бе спечелил четири от последните си пет срещи, но срещу Каен се срина в края на двете полувремена. В 41-ата минута Приват центрира отляво в наказателното поле и на първа греда Бенезе се възползва от пасивността на бранителите и вратаря на гостите, за да засече кълбото в мрежата – 1:0.

В 44-ата минута Бренезе се включи от по-задна позиция и след като елиминира двама съперници, нанесе страхотен изстрел от около 12 метра, с който не остави никакъв шанс за реакция на стража Антони Лопес – 2:0.

След почивката Лион владееше повече топката и наложи териториално преимущество, без обаче да стига до нужните голови положения. При една контраатака в 85-ата минута пък Лемар центрира по земя отдясно за нахлуващия Приват, който разстреля вратаря на гостите за трети път – 3:0.