Походът на Борусия (М) извиси отбора до второто място (ВИДЕО)

Макар и с мач повече, Борусия (Мьонхенгладбах) измести Волфсбург от второто място в германската Бундеслига и затвърди впечатлението, че е отборът в най-добра форма в Бундеслигата през последните два месеца.

В дербито от 32-ия кръг Борусия срази с 3:0 Байер (Леверкузен), след като още през първото полувреме имаше пълно превъзходство на терена, но не можа да го материализира.

В 50-ата минута обаче отиващият в посока именно Волфсбург през новия сезон Максимилиан Крузе откри резултата след асистенция на Патрик Херман.

В 81-ата минуа Херман самостоятелно реализира второто попадение за Борусия и се изравни с Крузе по брой голове за тима през сезона до момента – 11. Крайното 3:0 фиксира Траоре в 88-ата минута, за когото това бе късен гол във втори пореден мач, след като именно той донесе успеха с 2:1 като гост на Херта в миналия кръг.

Борусия (М) вече има 63 точки и изпреварва с 1 Волфсбург, който в неделя от 16:30 часа гостува на Падерборн и може да си върне подгласническата позиция. Леверкузен остава на 4-то място с 58 пункта и с този двубой индикира, че не е подготвен да се съревновава за позиция в топ 3 на класирането и ще трябва да се задоволи с участие в плейофите на Шампионска лига.

Борусия (Дортмунд) нанесе трета поредна загуба на Херта в германската Бундеслига, след като срази столичани с 2:0 на стадион „Сигнал Идуна Парк“ в среща от 32-ия кръг. Възпитаниците на Юрген Клоп, които си гарантираха участие в Лига Европа с класирането на финал за Купата на Германия срещу Волфсбург, се доближиха значително и до топ 6 на таблицата два кръга преди края на шампионата.

Дортмунд вече е с 43 точки – 2 по-малко от Шалке, който е и с мач по-малко. Херта с 34 пункта е 13-ти, вече само на 3 точки от зоната на изпадащите.

Още в 9-ата минута след центриране от корнер на Хенрих Мъхитарян се стигна до първия гол, дело на Невен Суботич, който в типичния си стил се извиси най-високо и от около три метра с глава прониза мрежата на гостите.

В 47-ата минута Мъхитарян предостави топката вдясно в наказателното поле за Ерик Дурм, който я нагласи на левия си крак и с великолепен фалцов изстрел я прати неспасяемо в далечния ъгъл за 2:0.