Шампионът Маями се класира за втория кръг на плейофите

Леброн Джеймс отбеляза 31 точки и записа 9 асистенции при победата на шампиона Маями със 109:98 точки като гост на Шарлът в четвъртата среща от първия кръг в плейофите в Източната конференция на първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Така "горещите" спечелиха серията с 4:0 победи. Джеймс вкара 19 точки в третата част, въпреки че получи лека контузия на бедрото.

Крис Бош добави 17 точки, а Дуейн Уед вкара 15 точки за тима на Маями, който печели 20-и пореден мач срещу Шарлът.

Двукратният шампион в НБА ще играе във втория кръг с победителя от серията Бруклин - Торонто. До момента резултатът е 2:2 победи.

Кемба Уокър се отличи с 29 точки за отбора на Шарлът, който игра без контузения Ал Джеферсън. В другия мач от Източната конференция Атланта победи Индиана със 107:97 точки и поведе с 3:2 в серията.

Атланта може да се класира за втория кръг, ако спечели домакинския си двубой в четвъртък. Майк Скот вкара пет тройки през втората част, когато Атланта направи серия от 30:6. Той завърши със 17 точки. Гостите поведоха с 61:40 на почивката и убиха интригата. Шелвин Мак вкара 20 точки за победителите. За Индиана се отличи Пол Джордж с 26 точки.

Далас загуби домакинството си на Сан Антонио с 89:93 точки в Западната конференцията. Резултатът в серията е 2:2 победи. Ману Джинобили реализира 23 точки, а Борис Диау вкара тройка в последата минута за Спърс.

Гостите поведоха с 20 точки в третата част преди домакините да направят обрат 81:80 пет минути преди края. Диау направи 90:87 32.9 секунди преди сирената, но след това за Далс кош отбеляза Дирк Новицки. До края Джинобили вкара три наказателни удара. Монта Елис беше най-полезен за Далас с 20 точки, Новицки добави 19 точки.