Жените на Левски близо до титлата

Отборът на Левски е само на победа от титлата в Националната баскетболна лига за жени.

Възпитаничките на Стефан Михайлов победиха шампиона Дунав 8806 (Русе) с 63:57 (15:19, 15:12, 10:13, 23:13) точки в третия мач от финалната серия.

Левски води с 2:1 победи. Играе се до три успеха от пет мача. Четвъртата среща е утре от 18.00 часа отново в зала "Универсиада".

Двубоят беше изключително оспорван и се реши в последните 10 минути, в които домакините доминираха. "Сините" направиха серия от 23:11 и поведоха с 8 точки - 63:55 секунди преди сирената.

Дунав поведе със 7 точки - 19:12 в началните минути, но втората част започна със серия от 10:2 за тима на Левски, който направи обрат - 25:21. На почивката гостенките водеха с 31:30 точки. Те продължиха да имат преднина и в третата част, но след 10:4 за Левски "сините" поведоха с 50:48 шест минути преди края. 25 секунди преди края бе фаулирана Кристина Сантяго.

Тя бе точна само веднъж от наказателната линия, а след ная Виктория Стойчева не сгреши и в двата си опита за 61:55. Шарел Алън беше най-полезна за победителките с 25 точки, 9 борби и 6 асистенции.

Наташа Попович добави 14 точки и 12 борби, а Христина Иванова вкара 10 точки. За шампионките с 18 точки и 8 борби завърши Шанте Еванс, а Радостина Димитрова вкара 14 точки.