Севиля и Виляреал на 1/4-финал, Билбао трепери докрай (ВИДЕО)

Атлетик Билбао загуби с 0:2 у дома от Селта, но се класира за четвъртфиналите за купата на Краля в Испания благодарение на правилото за гол на чужд терен. В първия мач "баските" спечелиха с 4:2 и поражението на реванша пред собствените фенове не оказа влияние на крайния изход от мача.

Шаби Ечейта си вкара автогол в началото на второто полувреме, а Фабиан Ореяна направи 2:0 от дузпа в 60-а минута и накара зрителите на "Сан Мамес" да треперят до края. Ако играчите на Селта бяха стигнали до трети гол, за първи път в 113-годишната история на турнира за купата на Испания отбор щеше да се класира напред след загуба в първия мач с 2:4.

В крайна сметка Атлетик Билбао, който е 23-кратен носител на трофея, удържа успеха и се класира за четвъртфиналите, където ще срещне Малага.

Петкратният носител на трофея Севиля също продължава напред след убедителна победа с 4:0 над Гранада. В следващия кръг Севиля ще спори с Еспаньол.

Виляреал отстрани Реал Сосиедад с общ резултат 3:2. На реванша снощи "жълтата подводница" измъкна равенство 2:2 и след победата си с 1:0 в първия мач си гарантира място на четвъртфиналите. Треньорът на Сосиедад Дейвид Мойс беше изгонен от пейката за оспорване на съдийско решение.

Виляреал, който в последните 10 минути игра в намален състав след червен картон на Матео Мусакио, ще играе с Хетафе в следващия кръг. Тимът на Хетафе достигна до тази фаза, след като отстрани Алмерия с общ резултат 2:1 - 1:1 в първия мач и 1:0 на реванша снощи, посочва БТА.