Саутхямптън и Тотнъм спечелиха преиграванията за ФА къп (ВИДЕО)

Елитните Саутхямптън и Тотнъм продължават в четвъртия кръг на турнира за купата на английската Футболна асоциация (ФА къп). Тотнъм губеше с 0:2, но успя да обърне Бърнли до 4:2 и да спечели преиграването от третия кръг на надпреварата, докато третият във Висшата лига Саутхямптън се наложи трудно с 1:0 като гост на Ипсуич.

На "Уайт Харт Лейн" Бърнли изненадващо поведе с 2:0 още в началните минути след попадения на Марвин Сордел във 3-а и на Рос Уолъс в 8-а минути. Тотнъм бързо върна един гол чрез Паулиньо, а до почивката Етиен Капу изравни за 2:2.

4130227

Второто полувреме премина под диктовката на "шпорите", които реализираха още в началото два гола и спокойно доиграха мача. Влад Кирикеш вкара третия гол за Тотнъм в 49-а минута, а 3 минути по-късно Дани Роуз оформи крайното 4:2. В следващия кръг Тотнъм ще срещне тима на Лестър.

Саутхямптън преодоля трудно в преиграването Ипсуич след победа с 1:0. Основният нападател на "светците" Грациано Пеле бе оставен да почива, а на негово място се появи Шейн Лонг, който използва по най-добрия начин предоставения му шанс за изява. Именно Лонг реализира единствения гол в 19-а минута, който класира Саутхямптън напред.

4130228

"Магията на купата" за пореден път проработи в друго преиграване от снощи, в което третодивизионният Брадфорд Сити отстрани Милуол след категорична победа с 4:0. В следващия кръг Брадфорд ще мери сили с лидера във Висшата лига Челси, посочва БТА.