Портланд удари и Оклахома

Портланд Трейлблейзърс се наложи над Оклахома Сити със 111:104 в нов класически мач, този път противопоставил сензацията на сезона срещу един от най-постоянните отбори в НБА.

Трейлблейзърс водят в Западната конференция с 16 победи и 3 поражения, докато гостите са трети с 13/4.

Както и преди два дни срещу Индиана, друг от силните отбори в момента, и сега ЛаМаркъс Олдридж нямаше спиране. Той вкара 38 точки, спечели 13 борби и подаде пет асистенции, за да затвърди MVP-профила си.

Останалите от стартовата петица също показаха класа: Деймиън Лилард завърши с 14 точки и 6 асистенции, Уесли Матюс с 13 точки и 5 борби, Робин Лопес с 10 точки, 12 борби и 4 блокади, а Николас Батъм с 14 точки, 6 борби и три асистенции.

Мачът не показваше такъв обрат в началните две части и след първото полувреме гостите водеха с 11 точки - 59:48. Но в третата част всичко се завъртя наопаки, когато ЛаМаркъс Олдридж, Матюс и Батъм взеха инициативата и в един момент резултатът вече беше 3 точки в полза на домакините - 83:80.

Томас Робинсън влезе като смяна в началото на четвъртата част и с четири точни наказателни удара успокояваше опитите на Оклахома да се върнат в мача.

Индиана, тоталният лидер в момента в цялата Лига със 17/2, се наложи над Юта с 95:86. Победата беше изкована в четвъртата част, когато защитата на "пешеходците" показа стабилност. Пол Джордж нямаше ден при стрелбите - 7 от 20 от игра и 1 от 8 от тройката, но все пак вкара 19 точки.

Кайл Корвър изравни рекорд по най-много поредни мачове с отбелязани тройки, като за него това е 89-а среща с точно изпълнение, посочва БТА. Иначе той завърши 23 точки, три от които от тройката, при успеха на Атланта със 107:97 над Клипърс.

Дирк Новицки наниза 21 точки за победата на Далас над Ню Орлиънс Пеликанс със 100:97, като 15 от точките паднаха през второто полувреме. Райън Андерсън опита да изравни за гостите със сирената, но не улучи. Двата отбора са в Югозападната дивизия, където Далас е 3-и, а гостите остават последни, но с баланс 9/9.

Андре Дръмонд вкара 24 точки и взе невероятните 19 борби, като повече от 60 процента от спечелените топки под собствения кош бяха негови. Усилията му се оказаха най-важното за победата на Детройт над Милуоки със 105:98.