Престижна победа за Лукойл Академик в Еврокъп

Лукойл Академик постигна трета победа във втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол Еврокъп, след като срази със 74:64 турския Пинар Каршияка (Измир) в „Арена Армеец“.

„Студентите“ заслужиха аплодисментите на публиката, защото надиграха втория в класирането на Група Е отбор, което придава допълнителен престиж към успеха. Благодарение на победата пък българският клуб продължава да има минимални шансове за прогрес в следващата фаза на надпреварата.

Лукойл Академик вече е с актив от 3 успеха и 5 поражения, с което се изкачва временно на 4-то място в класирането, а тимът от Измир остава втори с 5 успеха и вече 3 загуби.

По-рано днес лидерът в таблицата Химки срази с 85:73 гостуващия Апоел Мигдал (Йерусалим) и продължава да води убедително със 7 победи и само 1 поражение. Израелците пък са 3-ти с 4 успеха и 4 загуби.

По-късно днес играят Асесофт Плоещ и Игокеа Александровац.

Двубоят между Лукойл и Пинар се развиваше равностойно през първото полувреме, но решаваща за успеха на домакините се оказа третата четвърт, която те спечелиха с 15:10 точки. Последната част на срещата също отиде на сметката на „студентите“ - 20:16, като далеч преди финалната сирена нямаше напрежение около крайния резултат.

Аландо Тъкър стана топреализатор за Лукойл Академик с 18 точки, 8 борби и 3 асистенции, като престоя в игра 30 минути и 49 секунди. Божидар Аврамов добави 14 пункта, 3 борби и 2 асистенции за победителите, а гъркът Дмитриос Вергинис се отчете с 13 точки. Александър Янев отбеляза 10 точки, с колкото завърши и Юре Лалич.

Боби Диксън бе над всички от отбора на Пинар Кършияка с 20-те си точки, а Джон Диблър добави 15.