Аугсбург изненада новия стар шампион и изпревари Шалке (ВИДЕО)

Отборът на Аугсбур спечели важни три точки в битката за място в Лига Европа през есената, след като се наложи с минималното 1:0 като гост над новия стар шампион на Германия Байерн (Мюнхен).

С победата на "Алианц Арена" гостите събраха актив от 46 точки и изместиха от петото място тима на Шалке 04.

Срещата започна повече от интересно, след като Пепе Рейна спъна Раул Бобадила в наказателното поле и още в 13-тата минута видя червения цвят на картона, което означаваше и дузпа за гостите. Пеп Гуардиола мигновено реагира и извади капитана си Филип Лам, а на негово място се появи титулярният страж на баварците Мануел Нойер. Пол Верхах застана зад топката, но ударът му срещна страничната греда и той пропусна да изведе тима си напред в резултата.

До края на първата част съставът на Аугсбург създаде още няколко не лоши ситуации, като Халил Алтънтоп и Тобиас Вернер, който се бе появил като смяна, изпуснаха добри положения пред Нойер. За гостите единствено пред Марио Гьотце се откри голова възможност в 30-тата минута, но изстрелът му мина встрани от вратата.

През второто полувреме атаките на Аугсбург продължиха и те закономерно поведоха в 71-вата минута, след като Бобадила се възползва от добър пас в наказателното поле и от около 10 метра нямаше проблем да вкара топката в мрежата на немския шампион за 1:0.

До края на срещата баварците натиснаха, в опит да изравнят резултата, но отбраната на Аугсбург се представи отлично и не позволи топката да влезе в мрежата им.

Пеп Гуардиола заложи на Рейна, Вайзер, Боатенг, Данте, Бернат, Алкантара, Швайнщайгер, Лам, Мюлер, Левандовски и Гьотце.

За гостите на терена се появиха Хитц, Верхаех, Хонг, Клаван, Рахман, Байер,Есвайн, Алтънтоп, Кор, Фьолнер и Бобадила.