Олимпик (М) отстреля Атлетик в Билбао, Лацио също е на 1/4-финал в Лига Европа

снимка: twitter.com

Олимпик (Марсилия) се класира на 1/4-финалите в Лига Европа, след като постигна втори успех над Атлетик (Билбао) на 1/8-финалите. Възпитаниците на Руди Гарсия надделяха над баските като гости с 2:1, а в първата среща у дома взеха комфортен аванс от 3:1. Така с общ резултат 5:2 марсилци продължават напред, а отборът на Хосе Анхел Зиганда ще се концентрира върху ангажиментите си в Примера Дивисион.

Головете за гостите бяха дело на Дмитри Пайе и Лукас Окампос, а едно попадение за домакините върна Иняки Уилямс. То обаче не се оказа от особено значение, а червеният картон на Ариц Адурис в 77-ата минута само допълни тежката нощ на Атлетик в Испания.

В 38-ата минута Дмитри Пайе преодоля няколко футболисти на домакините след невероятен рейд, направи двойно подаване с Костас Митроглу, след което Иниго Мартинес влезе грубо в краката му. Съдията първоначално замълча, но после посочи бялата точка и французинът застана зад нея, реализирайки хладнокръвно за 1:0.

В края на полувремето Пайе имаше нов шанс да отбележи, но ударът му от средна дистанция бе блокиран. Атлетик натисна в началото на втората част и потърси изравняването, а Иниго Кордоба пропусна уникална възможност в 50-ата минута. Той получи центриране от Иняки Уилямс и остана сам срещу вратаря на гостите, но заби удара от воле в земята и топката премина над напречната греда.

Олимпик (Марсилия) наказа този пропуск само 2 минути по-късно, когато Лукас Окампос отбеляза третото си попадение в двата мача срещу Билбао и уби интригата в мача. Аржентинското крило на гостите отбеляза гол шедьовър, след като преодоля двама бранители на левия фланг, проби в пеналта и стреля мощно по диагонала, вкарвайки топката неспасяемо във вратата на Иаго Ерерин.

Все пак в 74-ата минута Иняки Уилямс върна едно попадение, но дори и то нямаше значение. Нападателят на Атлетик получи пас от партньора си в атака Ариц Адурис и се разписа за 1:2, а три минути по-късно срещата окончателно приключи с втория жълт и, съответно, червен картон за Адурис.

Лацио също се класира на 1/4-финалите, след като надделя с 2:0 като гост на Динамо (Киев). Първата среща на "Олимпико" в Рим приключи с изненадващо равенство 2:2, но големият фаворит този път не допусна изненада и си осигури продължаване в следващата фаза. Това се случи след голове на Лукас Лейва и Стефан де Фрай.

Зенит (Санкт Петербург) пък отпадна от турнира, след като завърши наравно 1:1 у дома срещу РБ (Лайпциг). Немският тим спечели с 2:1 у дома преди седмица и сега отстрани тима на Роберто Манчини с общ резултат 3:2. Това стана, след като Жан-Кевин Огюстен поведе гостите напред в резултата, а Себастиан Друиси изравни.

Иначе Виктория (Пилзен) продължава битката си със Спортинг (Лисабон). Мачът влезе в продължения, след като в редовното време чехите удариха съперника с 2:0. Точно такъв бе резултатът в първия мач, но за сметка на лисабонските "орли".