1/8-финалите бяха последна гара за московския Локомотив след нов бой от Атлетико

снимка: twitter.com

Атлетико (Мадрид) разгроми Локомотив (Москва) и във втория мач от 1/8-финалната фаза на Лига Европа. Този път състава на Диего Симеоне надделя над руския тим като гост с 5:1, а в първия мач у дома спечели с комфортното 3:0. Така реваншът бе всъщност протоколен, а "дюшекчиите" продължават на 1/4-финалите.

Два гола за успеха наниза Фернандо Торес, а по един добавиха Анхел Кореа, Саул Нигес и Антоан Гризман. За домакините точен бе Мачией Рибус, който изравни за 1:1 с гол шедьовър.

Още в 16-ата минута Анхел Кореа уби всякаква интрига в 1/8-финалната серия, след като поведе гостите напред в резултата. Атлети вкара след брилянтна атака с много подавания през защитниците на Локомотив. Кореа направи двойно подаване с Коке и двамата преодоляха трима бранители на домакините, а накрая крилото стреля неспасяемо в долния ъгъл за 1:0.

В 20-ата минута домакините намериха целта чрез Мачией Рибус. Той се възползва от лошо изчистване от корнер, овладя топката и изстреля бомбен шут от около 35 метра. Рибус закова топката в мрежата и препарира Аксел Вернер, за да изравни.

"Дюшекчиите" обаче се разправиха набързо с Локо след почивката. Още само 2 минути след сигнала на съдията за втората част Саул Нигес се разписа след контраатака и перфектно центриране отляво на Филипе Луиш.

В 65-ата гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на стража Антон Коченков срещу Антоан Гризман. Зад топката застана Фернандо Торес, който майсторски реализира за 3:1. Хлапето удвои актива си 5 минути по-късно, когато Анхел Кореа навърза няколко защитници с брилянтна техника и пусна магически пас към испанеца, а той преодоля хладнокръвно стража на домакините.

Пет минути преди края дойде редът и на Гризман да запише името си сред голмайсторите. Той получи добър пас отново от Кореа и вкара чрез рикошет, за да фиксира крайното 5:1 и да елиминира тима на Юри Семин от надпреварата.