Спортинг (Л) усложни задачата си в Пилзен, но се измъкна към 1/4-финалите

снимка: twitter.com

Спортинг (Лисабон) загуби гостуването си на Виктория (Пилзен) от 1/8-финалите на Лига Европа с 1:2, но успя да се промъкне към 1/4-финалите в надпреварата. В първия мач в Португалия "орлите" си осигуриха комфортен аванс от 2:0, но паднаха в Чехия със същия резултат в редовното време. Така се стигна до продължения, в които Родриго Баталия донесе така ценното попадение на чужд терен и елиминира мотивирания тим на Пилзен.

Иначе домакините изиграха мача като по учебник, а в ролята на лидер влезе 34-годишният словак Марек Бакош. Той отбеляза и двете попадения за тима си в 6-ата и в 65-ата минута. Виктория потърси трето попадение, но то така и не дойде.

Фрапантното в случая на Спортинг е, че тимът можеше да приключи интригата в срещата още в редовното време. В добавеното от съдията време на срещата лисабонските "орли" получиха право да изпълнят дузпа, дошла след спорно нарушение. Зад топката застана Бас Дост, но Алес Хрушка бе железен между гредите и отрази удара на нападателя, вкарвайки срещата в допълнителни 30 минути.

Вратарят на Пилзен бе истински герой в целия мач, като успя да спаси няколко 100-процентови положения на гостите. Най-ключовото от тях бе удар на Желсон Мартинш, който изпробва рефлекса на стража, а той бе непоклатим. Хрушка обаче не успя да отрази удара на Баталия след пас на Бруно Фернандеш в 105-ата минута, който направи резултата 1:2 и елиминира храбрия тим на Виктория (Пилзен).