Нигерия подчини Исландия за кеф на Меси и компания

Нигерия спечели втората си среща от Мондиала срещу Исландия с 2:0 и завърза битката за второто място в Група "Д", където Хърватия е едноличен лидер с 6 точки, а африканците вече заемат второто място с 3 точки, следвани от Аржентина и Исландия, които пък имат по едва 1. В герой за "супер орлите" се превърна Ахмед Муса, който реализира и двете попадения.

Срещата започна много по-добре за исландците, които на два пъти имаха възможност да открият резултата. Първата ситуация дойде в 3-ата минута, когато Франсис Узохо отрази страхотен удар от свободен удар на Гилфи Сигурдсон. В 6-ата минута нова атака на "викингите" завърши с изстрел на Гилфи Сигурдсон, но той бе прекалено слаб и в обсега на нигерийския вратар. До края на първата част нямаше чисти голови положения и така двата тима се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.

Нигерия започна по впечатляващ начин второто полувреме, като успя да открие след едва четири минути игра. Точен бе Ахмед Муса, който получи страхотен пас от Виктор Моузес - 1:0.

Колкото повече време минаваше, толкова по-добре играеха "супер орлите", които стигнаха и до втори гол. Той падна в 75-ата минута и бе дело отново на Ахмед Муса, който реализира след невероятен солов пробив - 2:0.

В 82-ата минута Исландия получи право да изпълни дузпа след проверка на ВАР системата, но тя бе пропиляна от Гилфи Сигурдсон, който стреля много над вратата.

До края на срещата "викингите" опитаха да върнат едно от попаденията пасив, но така и не успяха.

Така всичко в Група "Д" ще бъде решено в последния кръг, когато Нигерия и Аржентина влизат в директен сблъсък за второто място, докато Исландия ще играе с Хърватия. Срещите ще се състоят във вторник от 21:00 часа.