Драма в последните секунди зарадва 200-милионна Бразилия

Бразилия грабна много трудна победа с 2:0 срещу Коста Рика във втория си мач на Мондиал 2018 в Русия. "Кариоките" стигнаха до попаденията в добавеното време на срещата. В герои за тях се превърнаха Филипе Коутиньо, който откри и Неймар, който вкара втория гол.

Първото полувреме бе доста скучно. Първата възможност се откри пред Коста Рика. Гамбоа проби по крилото, върна към точката на дузпата, където Борхес засече топката, но тя профуча покрай гредата.

Неймар и компания владееха топката и инициативата, но така и не успяваха да стигат дори до точен удар. Единственият такъв бе на Марсело, но бе слаб и Навас улови топката.

В средата на първото полувреме гол на Коутиньо бе отменен правилно заради засада. Марсело стреля към вратата на Коста Рика, топката обаче спря в краката на Коутиньо. Той веднага би и вкара топката във вратата, но голът не бе зачетен.

Неймар също имаше един шанс, но излязъл сам срещу Навас си поведе дълго топката и стражът успя да я избие.

От първата минута на втората част Бразилия натисна много сериозно. Всяка една минута се отправяха удари към Кейлор Навас, който обаче бе непреодолим. Жезус удари греда, а Неймар, Паулиьно и Коутиньо така и не успяваха да го преодолеят.

В 78-ата минута Бьорн Кайперс отсъди дузпа в полза на Бразилия за нарушение срещу Неймар, но тя бе отменена след преглед на ВАР системата. След това респективно Неймар получи жълт картон за симулация.

До края на срещата Бразилия бе много по-активният отбор, а това си каза думата в първата минута на добавеното време, когато Филипе Коутиньо успя да отбележи след прекрасна асистенция от Габриел Жезус - 1:0.

В добавеното време, което бе шест минути, "кариоките" стигнаха и до нов гол, като този път голмайстор бе Неймар, който оформи крайното 2:0.

След този успех бразилците се намират на първото място във временното класиране на Група "Е" с 4 пункта от 2 изиграни мача. Там втори е отборът на Сърбия, който е с точка по-малко от "кариоките", но и с мач по-малко, който ще изиграе тази вечер от 21:00 часа срещу Швейцария. В последния кръг Бразилия се изправя срещу Сърбия в директен сблъсък за първото място, а Коста Рика срещу Швейцария.