"Моряците" на Гонзо не пожалиха Миньор в Перник

снимка: chernomorepfc.bg

Отборът на Черно море се наложи с 2:0 при гостуването си на вече изпадналия Миньор (Перник) в мач от предпоследния 29-и кръг в А група.

"Моряците" бяха по-добрият отбор на стадиона в Перник, но пропуск на Георги Божилов и три на Цветан Райков не позволиха на варненци да поведат още през първото полувреме на срещата.

Гостите откриха резултата в 55-ата минута, когато Еденилсон Бергонси стреля силно извън наказателното поле и остави безпомощен Боян Пейков за 1:0.

Черно море оформи крайното 2:0 само две минути преди края на редовното време, след като резервата Илиян Капитанов центрира към Брус Инканго и той вкара с глава. Мирослав Манолов също имаше отличен шанс да се разпише, но пропусна.

След тази победа Черно море остана на десето място в класирането с актив от 34 точки, докато Миньор е 14-и и е сигурен изпадащ.