Славия с класика срещу Черноморец

Отборът на Славия записа класическа победа с 3:0 при домакинството си на Черноморец в мач от предпоследния 29-и кръг на А група.

В 26-ата минута Павле Попара изведе на голова позиция Здравко Лазаров, а той навлезе в наказателното поле и стреля, но вратарят Стоян Колев изби в корнер.

Осем минути след това Черноморец отговори с опасна атака на Венелин Филипов, който центрира в наказателното поле към непокрития Траянов и той стреля от движение, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

През второто полувреме играта отново беше равностойна, но в 50-ата минута "белите" стигнаха до попадение чрез Галин Иванов. Тодор Янчев подаде към Иванов, който стигна почти до аутлинията, след което стреля от малък ъгъл, а топката се удари в гредата и влезе в мрежата за 1:0.

В 82-ата минута, след продължителна атака за домакините, резервата Петър Димитров навлезе в наказателното поле и реализира за 2:0, решавайки крайния изход на двубоя.

Пет минути по-късно Петър Димитров беше фаулиран в наказателното поле от Яни Пехливанов и Павле Попара беше точен от бялата точка за крайното 3:0.

След тази победа "белите" събраха 41 точки, с които заемат 8-о място в класирането, докато Черноморец е на 6-а позиция с пет точки повече.