Ботев (Вр) продължава да е фаворит за оставане в "А" група

Ботев Враца направи силна заявка за оставането си в А група, след като кръг преди края на първенството стигна до 3:1 срещу Монтана и продължава да е с 2 точки пред Локомотив София в борбата за последното място, осигуряващо елитен статут догодина.

В последния кръг врачани гостуват на Черно море, докато столичани имат тежка задача срещу ЦСКА, който се бори за място в топ 3 и Европа.

Домакините зпаочнаха с настроение и още в 8' Илия Илиев намери Атанасов на дясното крило. Той технично мина покрай двама и стреля мощно, но бранител успя да подложи крак. Топката обаче се озова в Илиев, който при добавката беше точен за 1:0.

Радостта на врачани не трая дълго, след като 2 минути по-късно Даниел Младенов беше изведен зад гърба на отбраната и с премерен удар покрай вратаря изравни резултата и помрачи настроението в противниковия лагер.

Илиев можеше да се превърне в герой за своите в 23', но останал очи в очи с вратаря не запази хладнокръвие и прати топката право в ръцете на Иванов, който имаше още две страхотни намеси до края на полувремето. Монтана пък можеше да обърне изцяло развоя на срещата, но и Здравко Чавдаров показа добър рефлекс - 1:1 на полувремето.

Ботев Враца натисна през втората част и логичното се случи в 65' - след усилен натиск Илия Илиев центрира в наказателното поле, където топката беше засечена от Алесандро Маркети, а коженото кълбо отскочи от земята и влетя в мрежата. Така резултатът стана 2:1, а спасението изглеждаше все по-близо.

Всичко в срещата се реши в 82', когато Иван Коканов изскочи на позиция и стреля, но Христо Иванов успя да избие. Там обаче защитник на Монтана не се намеси адекватно и топката попадна в Илиев, който вкара второто си попадение и осигури победата в срещата - 3:1.