Младежите с нова грешна стъпка в Казахстан, отмениха ни редовно попадение

снимка: bfunion.bg

Младежкият национален отбор на България до 21 години направи нова грешна стъпка в квалификациите за Евро 2019. "Лъвовете" направиха равенство 1:1 в гостуването си на Казахстан в трети мач от Група "9" на пресявките. Така момчетата на Антони Здравков имат само 2 точки и са на пета позиция в класирането. Те направиха 2:2 със същия противник у дома на 6 октомври, а по-рано се издъниха срещу Люксембург, като загубиха отново в България с 0:1.

През първата част двата тима атакуваха непрестанно и си разменяха опасни нападения. Липсваха обаче чистите положения и двата тима излязоха на почивка при нулево реми. През втората част обаче и нашите, и казахстанците се втурнаха в търсене на победата. В 57-ата минута Омиртаев от домакините нацели гредата на Николай Кръстев.

В 65-ата минута дойде и най-спорната ситуация в двубоя, която можеше да се окаже ключова за успех на България. Георгиев стреля към вратата от средна дистанция, а топката се отби в напречния стълб и падна малко зад гол линията. Съдията обаче не зачете чистия гол на "лъвовете" и така ни осакати.

Зайнутдинов поведе домакините напред чак в 76-ата минута, след като се освободи от Янис Карабельов и разстреля Кръстев отблизо. Нашите сториха чудото, след като стигнаха до равенството в 90-ата минута. Георги Русев центрира от корнер, а Венцислав Керчев се извиси над противниковите бранители и прониза вратата на Казахстан за крайното 1:1.

Сега задачата за България става още по-сложна, тъй като предстоят срещи със Словения и Франция. Играчите на Антони Здравков трябва да замажат слабия старт именно срещу фаворитите в групата.