Левски спечели генералната репетиция с Черно море

снимка: levski.bg

Левски спечели генералната репетиция с Черно море преди финала за Купата на България между двата тима.

Днес "сините" спечелиха с 2:0 гостуването си на "Тича" край морската столица, като точни за победителите бяха Валери Домовчийски и Мигел Бедоя след почивката.

И двата тима имаха шансове и за още попадения, като пропуски пред двамата вратари не липсваха.

Така Левски записа четвърти пореден успех във втората шестица на шампионата и събра актив от 50 точки, оставайки лидер в класирането. Черно море заема второ място сред вторите шест с 44 пункта на сметката си.

4140559

Наставникът на Черно море Никола Спасов заложи на Бакари в ролята на централен нападател, докато Матиа Курьор, Себастиан Ернандес и Даниел Георгиев трябваше да действат от втора позиция. Марк Клок и Стенио започнаха в средата на терена, а карето Венков - Атанасов - Котев - Кулибали бе наредено в отбрана пред вратаря Александър Чанович.

4140561

Стойчо Стоев постави Валери Домовчийски на върха на атаката, а Божидар Краев и Луис Педро трябваше да атакуват през двата фланга. Борислав Цонев стартира зад нападателя, а Стефан Велев и Мигел Бедоя оформиха двойка вътрешни халфове за "сините". В отбрана пред вратаря Боян Йоргачевич стартираха Александър Александров, Аймен Белаид, Емил Нину и Мики Орачев.

Двубоят на "Тича" започна с опит за изстрел на Борислав Цонев, който обаче бе блокиран. В 7' домакините отговориха чрез Бакари, но изстрелът на чернокожия таран премина встрани от гредата.

В 18' "моряците" направиха много сериозен пропуск. Бакари се устреми очи в очи с Йоргачевич, но стражът на "сините" се намеси и спаси. Минута по-късно пропуск направи и Левски. Този път Валери Домовчийски се озова на позиция за голов удар, но таранът на гостите стреля твърде слабо с левия крак.

Девет минути преди почивката статично положение можеше да донесе аванс на Черно море. Живко Атанасов засече топката с глава след изпълнение на корнер, но Йоргачевич отново показа класа и спаси.

4140560В добавеното време на първата част Валери Домовчийски отново можеше да отбележи за столичани, но Александър Чанович реагира успешно и спаси.

Второто полувреме във Варна стартира с нов шанс за Левски. Луис Педро засече с плонж центриране от статично положение в пеналтерията на Черно море, но холандецът не съумя да уцели очертанията на вратата.

Между 62' и 64' Левски пробва удари чрез Божидар Краев и резервата Либан Абди, но също неуспешно. В 66' Луис Педро центрира прострелно отдясно пред вратата, Чанович успя да отклони и топката срещна главата на стоящия пред голлинията Домовчийски, но озовавайки се извън очертанията на вратата.

Резултатът на "Тича" бе открит в полза на Левски, след като в 74' Валери Домовчийски реализира десетия си гол за сезона. Таранът на столичани засече с глава кълбото на далечна греда, давайки аванс на "сините" - 0:1.

В заключителните минути и двата тима размениха по една възможност, като Георги Божилов стреля в аут за "моряците", а Александър Чанович трябваше да спасява удар в очертанията на Луис Педро.

Крайното 0:2 оформи Мигел Бедоя, който засече центриране на Абди и с едно докосване матира Чанович.