Юношите вкараха, но загубиха от Испания на Евро 2015 (ВИДЕО)

Юношеският национален отбор на България претърпя фатално второ поражение на Европейското първенство под 17 години у нас, след като отстъпи с 1:2 на двукратния шампион в тази генерация Испания.

На стадион „Лазур“ в Бургас около седем хиляди зрители видяха първия гол в турнира за „лъвчетата“ на треньора Александър Димитров, но те отново не можаха да избегнат поражението.

Така България няма шансове да излезе от груповата фаза, след като остава с нула точки на последното място в група А. Припомняме, че „лъвчетата“ загубиха с 0:2 в Стара Загора от Хърватия в предишния си сблъсък.

Sporta.bg ви предлага да се запознаете по-детайлно с играчите в юношеския отбор НА ТОЗИ ЛИНК.

Димитров отново заложи на единадесетте, които започнаха мача с Хърватия, като още в самото начало на срещата Матео Стаматов с опит за центриране насочи топката към вратата коварно и тя се отби в горната греда.

4140544В 11-ата испанците откриха резултата след заучено изпълнение на статично положение, като точен бе Куки, който малко по-късно можеше да отбележи втория си гол, но този път вратарят Даниел Наумов парира изстрела му.

Стражът на Испания Сантоме направи груба грешка в края на първото полувреме и позволи на нападателя от Литекс Томислав Йорданов да изравни и да регистрира първия гол за България на Европейското – 1:1.

Вилалба обаче още в 47-ата минута се възползва от ново статично положение и отблизо върна аванса на испанците, които бяха господари на терена изцяло след почивката. Те можеха да увеличат преднината си, но на два пъти гредите спасяваха Наумов.

В другия мач от нашата група А Хърватия победи Австрия с 1:0 и продължи да бъде лидер в класирането с пълен актив от 6 точки. Голът реализира по-малкият брат на защитника на Ливърпул Деян Ловрен – Давор.

Хърватия е водач с 6 точки, следван от Испания с 4, Австрия с 1 и България с 0. В последния мач от групата България играе с Австрия на 12-и май в Созопол.