Владо Стоянов лиши ЦСКА от заслужена победа (ВИДЕО)

ЦСКА и от 12-ия си опит не можа да надвие Лудогорец в А група, а серията от мачове без отбелязан гол бе удължена на 10, но „червените“ категорично надиграха шампиона.

Единствено великолепните изяви на Владислав Стоянов лишиха „армейците“ от заслужена и престижна победа в дербито от 29-ия кръг, което завърши 0:0 пред около 10 хиляди зрители на стадион „Българска армия“.

Под ръководството на Любослав Пенев ЦСКА демонстрира възход още в предишния кръг срещу Берое, но днес изнесе най-силния си мач през 2015 година и напълно неутрализира отбора на шампионите.

Владо Стоянов обаче още през първото полувреме спаси опасни удари на Тончи Кукоч, Стефан Николич и особено на Стивън Сънди, а изстрели на Борис Галчев и Апостол Попов (на втория след почивката) минаха болезнено близо до гредите.

Най-чистата ситуация за гол обаче се откри пред Николич в 77-ата минута, когато той бе изведен сам срещу вратаря от Жоан Фелипе, но дори от идеално положение необезпокояван нападателят не можа да преодолее Стоянов.

4140571Така ЦСКА се задоволи с равенство 0:0, а Лудогорец доигра последните 10-ина минути с човек по-малко заради изгонването на Александър Барт, при което нервите на терена ескалираха и след тази ситуация се игра малко футбол.

ЦСКА събра 48 точки и поне временно се върна на трето място с равен актив с Литекс, но по-добри резултати в директните двубои. Лудогорец остава водач с 59 пункта – 8 пред Локомотив (София), който е с мач по-малко.

Първия изстрел в срещата бе дело на Марселиньо в 6-ата минута, но той стреля твърде неточно от неособено изгодна позиция в наказателното поле на домакините. Върджил Мисиджан направи пробив отляво и сервира топката в пеналтерията, а след неуспешно изчистване тя попадна в бразилеца, но той я прати далеч от целта.

В 11-ата минута Стефан Николич се почувства ощетен от рефера Никола Попов, защото бе отсъдена игра с ръка на нападателя в наказателното поле на Лудогорец, при положение че докосването бе неволно и сърбинът имаше възможност да измисли нещо опасно. ЦСКА отчете първия си изстрел към Владислав Стоянов в 13-ата минута чрез Борис Галчев, който от около 25-30 метра реши да пробва късмета си и прати кълбото на сантиметри от гредата.

В следващите десетина минути Лудогорец продължи да владее повече топката, но без да създава трудности за "червената" защита. "Армейците" от своя страна постепенно започнаха да пресират съперника още в собствената му половина и Владо Стоянов в 23-ата минута отрази два последователни силни удара - първо Николич не можа да се разпише след центриране на Кукоч отляво, а Стивън Сънди от воле на 12-13 метра от голлинията също тества рефлексите на Стоянов, но стражът се справи блестящо.

След половин час игра спокойно можеше да се заключи, че първоначалното по-високо владеене на топката на Лудогорец се е изпарило изцяло и "орлите" бяха натикани в собствената половина, без дори да могат да изнесат качествено кълбото. Колкото активни и агресивни да бяха домакините в предни позиции, центриранията от двата фланга - на Кукоч отляво и на Галчев отдясно - не създаваха проблеми на защитата в зелено.

4140572В следващите минути темпото спадна, но в самия край на полувремето ЦСКА направи нов щурм, но отново не успя да се възползва от големия брой центрирания. Тони Силва имаше възможност да изведе Галчев в наказателното поле, но реши да стреля от около 25 метра и шутира безкрайно неточно.

Първите 10-ина минути на второто полувреме почти не се игра футбол, защото съдията спря действията на терена, тъй като феновете в сектор "Г" направиха впечатляваща хореография с димки и факли и нарушиха видимостта около вратата на Владо Стоянов. В 58-ата минута Тони Силва отправи първия удар след почивката, след като получи топката на дъгата на пеналтерията след пас отляво на Кукоч, но не можа да намери очертанията.

В 60-ата минута Силва направи отличен финт срещу Ангуло и принуди левия бек да го фаулира, а след центрирането от фаула на Кукоч Апостол Попов нанесе опасен изстрел с глава, който профуча на по-малко от метър над горната греда. Лудогорец рядко напускаше собствената половина след 15-ата минута и продължаваше трудно да изнася топката, но все пак Мисиджан отправи точен шут към Господинов, макар и без да затрудни вратаря на ЦСКА.

В 77-ата минута Стефан Николич пропиля най-чистото положение в мача, след като Жоан Фелипе го изведе сам срещу вратаря, но нападателят на ЦСКА от идаелна позиция необезпокояван в наказателното поле не можа да преодолее Владо Стоянов и лиши "червените" от заслужен аванс.

В 88-ата минута Александър Барт получи втори жълт картон, но не пожела да напусне веднага игрището, дори когато бе активно приканян да го направи от играчи и на двата отбора, както и от четвъртия съдия. В 90-ата и двата тима имаха опасни възможности да открият резултата, но Златински от фаул прати кълбото на сантиметри от гредата, а в следващата атака Тони Силва стреля по диагонала встрани от целта.

СЪСТАВИ

Анатоли Господинов е под рамката на вратата за ЦСКА, а в защита Апостол Попов застава на десния бек, докато в средата са Александър Тунчев и Марин Оршулич, а отляво е Венцислав Василев.

Стивън Сънди и Борис Галчев очаквано са двойката опорни халфове, докато Tончи Кукоч е преквалифициран в ляво крило, а на другия фланг оперира Тони Силва. Жоан Фелипе ще действа зад гърба на единствения типичен нападател Стефан Николич.

На вратата за Лудогорец е Владислав Стоянов, а пред него в защита са подредени от дясно наляво Жуниор Кайсара, Козмин Моци, Александър Барт и Браян Ангуло. В халфовата линия изненадващо титуляр е Христо Златински, след като се очакваше капитанът Светослав Дяков да е достатъчно здрав за игра.

Златински е обаче партньорът в средата на терена на Фабио Ешпиньо. Михаил Александров и Върджил Мисиджан ще атакуват по двата фланга, докато Марселиньо е поставен на обичайната си позиция зад единствения нападател Жуниор Кишада.