Левски с историческа победа в Адриатическата лига

Баскетболният Левски записа първата си победа в дебютното си участие в Адриатическата лига, след като в първия си домакински двубой от турнира спечели с 98:89 срещу сръбския Мега Визура.

Пред 500 зрители в столичната зала „Универсиада“ възпитаниците на Константин Папазов записаха страхотно първо полувреме, в което водени на Брендън Хийт, Павел Иванов и Павлин Иванов, които реализираха общо 34 точки, а „сините“ вкараха 57 точки, водейки с 19 точки.

Второто полувреме обаче се оказа доста тежко за шампионите на България, които почнаха да изпускат по-често своите стрелби, а и изпуснаха играта в защита. Това позволи на гостите да наваксат пасива си с 9 точки след третата част.

Мега Визура стигна и до изоставане от едва 6 точки в последните 2 минути, а Павлин Иванов направи 5-ото си лично нарушение – 5 точки разлика при 91:86.

01:16 минути преди края Захариев закова страхотна тройка от крилото, а след грешка в нападение на гостите Левски имаше топката при 8 точки рзлика – 94:86. В този момент Пупович допусна грешка и му отнеха топката, но той успя да я избута към Павел Иванов – нарушение и 37 секунди до края.

Мега Визура заложи на нарушения в края, но това не им донесе успех, а „сините“ се поздравиха с първия си европейски успех за сезона – 98:89.

Именно реализиралият ключова тройка в края Христо Захариев беше един от най-полезните за своя тим със 17 точки, 5 борби, 5 асистенции и 4 откраднати точки. Брендън Хийт реализира 18 точки и добави 8 асистенции, докато Павлин Иванов (14 точки), Павел Иванов (13 точки), Пупович 14 (точки) и Симеонов (10 точки) завършиха с двуцифрен точков актив.