Крал Джеймс донесе драматичен успех на Маями

С кош на ЛеБрон Джеймс 15,1 секунди преди края Маями се наложи над гостуващия Орландо със 101:99 в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Шампионите преодоляха 16-точков дефицит през второто полувреме, за да стигнат до шести пореден успех в лигата.

Дуейн Уейд беше най-полезен с 27 точки, а Джеймс добави 22 точки, 9 борби и 7 асистенции. Глен Дейвис вкара 20 точки за гостите в първия си мач от 30 януари, когато получи фрактура на левия крак.

Аарон Афало и Виктор Оладипо пропуснаха в последните 5 секунди преди края, а Орландо падна за пети пореден път като гост. Афало завърши с 18 точки, а Оладипо вкара 17.

Крис Пол вкара победната точка от фаул 2,5 секунди преди края, а Лос Анджелис Клипърс се наложи над гостуващия Сакраменто със 103:102. Пол завърши с 22 точки и 9 асистенции, а домакините наваксаха пасив от 20 точки при 20:40 в началото на втората четвърт, за да се върнат еднолично на върха на Тихоокеанската дивизия.

Рекордната серия на Пол от 13 поредни мача с поне 10 точки и 10 асистeнции от началото на сезона завърши. ДеАндре Джонсън добави 17 точки и 12 борби за успеха, а Блейк Грифин се отличи с 16 точки и 10 борби. ДаМаркъс Къзинс беше най-добър за гостите с 23 точки и 19 борби, но пропусна стрелба в последната секунда.