Черно море продължава да води в България

снимка: chernomore.eu

Черно море Порт Варна победи като гост Рилски спортист Самоков  с 80:78 точки в дербито на шестия кръг на Теси Национална  баскетболна лига за мъже. За варненци това бе пета поредна победа. Те са начело в  класирането с 5 успеха и 1 поражение.

Двубоят беше изключително драматичен и се реши в последните  секунди. При 76-76 минута до края Джордже Тресач наниза тройка  за гостите, а Данчо Бозов върна два наказателни удара.

До края  обаче домакините не успяха да обърнат мача, а гостите вкараха  един фаул. Милян Пупович завърши с 26 точки и 15 борби за победителите.  Асен Великов се включи със 17 точки и 8 асистенции, а 12 точки  вкара Николай Стоянов.

За Рилски Йордан Бозов завърши с 16 точки, а 14 точки добави  Шон Барнет.

Както Sporta.bg ви информира по-рано днес, шампионът Лукойл Академик разгроми като гост Берое  (Стара Загора) с 82:61 точки. "Студентите" са на второ място в  класирането с 10 точки от пет победи.

Т. В Ботевград Балкан се наложи над Спартак (Плевен) с 83:74  точки. Домакините водеха с 21 точки на почивката - 57:36.

Ноа Далман завърши с "дабъл-дабъл" - 21 точки и 18 борби за  Балкан, а Иван Лилов вкара 17 точки. За гостите Веселин Георгиев записа 23 точки и 6 борби, а с 16  точки приключи Алвин Етилопи, посочва БТА.