Италия оглави "българската" група след 3:1 срещу Армения

Финалистът от Евро 2012 Италия стигна до труден успех с 1:3 като гост на Армения в квалификация за Световното първенство през 2014-а година в Бразилия.

"Адзурите" стигнаха до гол още в 12-ата минута, като Пирло отбеляза от дузпа, но Мхитарян успя да изравни в 27-ата. Все пак през второто полувреме Де Роси донесе нов аванс в 65-ата минута, а Освалдо реши всичко в 82-ата.

Благодарение на победата си Италия поведе еднолично в "българската" група и има 7 точки в класирането след 2 победи и равен 2:2 с България. Армения пък е с 3 точки и се намира пред отборите на Дания и Малта. В момента на "Васил Левски" се играе срещата България-Дания.

Още в 9-ата минута съдията даде дузпа в полза на Италия, след като Мкойан действа нечисто при опит за центриране на Монтоливо. Съдията отсъди 11-метров наказателен удар, който арменците се опитаха да обжалват, но реферът не промени решението си.

Зад топката застана Пирло, който за пореден път показа хладнокръвието си, финтира вратаря на Малта и с удар в долния ляв ъгъл даде аванс на Италия - 0:1.

Голмайсторът на домакините Хенрих Мхитарян обаче каза тежката си дума в 27-ата минута - Маджио не успя да изчисти добре топката от собствената половина, а топката попадна в краката на крилото, което шутира мощно и направи безпомощен Буфон - 1:1.

В края на първото полувреме Пирло изведе по чудесен начин Монтоливо, който остана очи в очи с вратаря на домакините, но дори не успя да оцели вратата - 1:1 на полувремето.

Вторите 45 минути започнаха с възможност за Джовинко, който опита да се възползва от грешка на арменската защита, но ударът му мина над вратата. В 55-ата минута пък Буфон трябваше да показва безкрайната си класа, след като Манойан стреля силно в левия ъгъл, но вратарят на Ювентус реагира успешно.

В 64-ата минута обаче Италия отново успя да поведе в резултата - Андреа Пирло беше на дясното крило и центрира перфектно топката към далечната греда, където Де Роси успя да засече топката в горния ъгъл на вратата - 1:2 за фаворита в "българската" група.

След гола като че ли арменците се пречупиха, докато Италия можеше да направи и 1:3, но Освалдо и Гиачерини се отчетоха с пропуски. Все пак в 82-ата минута се стигна до трети гол, след като Де Роси "качи" топката на главата на Освалдо отдясно и той с удар в далечния ъгъл оформи крайното 1:3.