Чехия победи Малта и се изравни с България на второто място

Националният тим на Чехия записа първа победа в квалификациите за Световното първенство в Бразилия след две години, след като в ранен мач днес победи Малта с 3:1 в Прага.

От самото начало чехите заиграха по-добре, но до гол стигнаха едва в 34-ата минута - Теодор Габре-Селасие се възползва от перфектно центриране на Давид Лимберски и с глава направи вратаря на гостите безпомощен.

5 минути по-късно обаче стадионът замлъкна, след като Мъскет направи страхотен пробив и с удар от над 20 метра препарира Петър Чех и реализира за 1:1.

Все пак през второто полувреме класата си каза думата и домакините стигнаха до така ценния успех.

Още в 51-ата минута Петър Ирачек проби по лявото крило и центрира чудесно към нападателя на отбора Томаш Пекарт, който с хубав удар с глава преодоля за втори път вратаря на госите. В 67-ата минута пък Ярослав Плашил и Ян Резак комбинираха чудесно пред наказателното поле, като вторият стреля технично с левия крак и маркира крайното 3:1.

Така преди изиграването на двубоя България - Дания на „Васил Левски" тази вечер, Чехия се изкачи на второто място с 4 точки, като има по-добра голова разлика от момчетата на Любо Пенев, които също имат 4 точки. В момента се играе и двубоя Армения - Италия.