Румъния изненада Турция като гост в балканското дерби

Националният отбор на Румъния продължава страхотното си представяне в квалификациите за Световното първенство в Бразилия след две година, като третата поредна жертва на северната ни съседка беше Турция.

В балкански двубой игран в Истанбул Румъния победи с минималното 0:1 след гол на Георге Грозав в добавеното време на първата част.

Турция владееше топката значително повече от противника си тази вечер, но дефанзивните играчи на Луческо се справяха с набезите на халфовата линия на домакините. Те трудно стигаха до положения, като единствено Топрак беше близо до попадение.

Румъния пък атакуваше много добре, но Демирел се намеси много добре при изстрели на Торхе и Пинтили. Все пак в 45-ата минута при бърза контраатака Пинтили даде топката на Грозав пред наказателното поле и той с мощен удар препарира Демирел и вкара за 0:1.

През второто полувреме Румъния продължаваше да действа по-добре и в двата фронта на игра, докато Турция не успяваше да измисли нищо интересно в атака въпреки появата в игра на Нюри Шахин. Единственото по-сериозно положение се откри пред Арда Туран, който не успя да преодолее вратаря на гостите от близко разстояние.

Така Румъния вече има 3 победи в своята група D, а до момента възпитаниците на Луческу не са допуснали и гол. Турция пък е с едва 3 точки след победа и две загуби. В момента се играя двубоите Естония-Унгария и Холандия-Андора.