И Барса не можа да превземе крепостта в Андалусия (ВИДЕО)

Севиля остава единственият отбор в Примера дивисион без загуба като домакин на своя стадион „Рамон Санчес Писхуан“, след като андалусците осъществиха частичен обрат от 0:2 до 2:2 срещу Барселона и не позволиха на кандидат-шампионите да си тръгнат с трите точки.

Севиля направи сериозна услуга на Реал Мадрид, защото съкрати разликата между водача и основния преследвач на само две точки шест кръга преди края.

Лионел Меси с красив изстрел от около 12 метра откри резултата в 15-ата минута, а Неймар с перфектно изпълнение на пряк свободен удар в 31-ата увеличи аванса на Барселона и на пръв поглед осигури повече от комфортна преднина на гостите.

4138173

Евер Банега намали на 1:2 в 38-ата минута след далечен шут и неубедителна намеса на вратаря Клаудио Браво, а в 84-ата минута Барса плати скъпа цена за ранното си прибиране в собствената половина и стремеж за пазене на резултата.

Жерар Пике загуби топката край централната линия и с отлична контраатака резервата Кевин Гамейро отблизо простреля стража на Барселона, за да донесе заслужено равенство 2:2 за Севиля.

Барселона е със 75 точки на първото място, но вече само с 2 аванс пред Реал Мадрид. По-рано днес „белия балет“ срази с 3:0 като домакин Ейбар (видео и подробности вижте НА ТОЗИ ЛИНК). Севиля събра 62 пункта и се изравни на четвърта позиция с Валенсия, макар „прилепите“ да са с мач по-малко.

4138176

В 15-ата минута Неймар намери Меси в близост до границата на наказателното поле отдясно, като 4-кратният кавалер на Златната топка елегантно си нагласи кълбото на левия крак и с прекрасен фалцов изстрел го прати неспасяемо в мрежата на Серхио Рико - 0:1.

Меси вече има 34 гола през сезона в Ла Лига и отново съкрати изоставането си от Кристиано Роналдо на 4 попадения в класацията на голмайсторите. Португалската звезда на "белия балет" се разписа също днес при успеха с 3:0 над Ейбар.

Иначе в кариерата на аржентинския магьосник в Примера дивисион Севиля се утвърди като любимата му "жертва", защото днешният гол бе 19-ти на Бълхата срещу андалусците.

В 31-ата минута Неймар прекрати прословутата си голова суша (6 мача от Ла Лига), за която се говори толкова много в Испания - с технично и хладнокръвно изпълнение на пряк свободен удар на дадесетина метра от голлинията бразилецът покачи аванса на Барселона - 0:2.

В 38-ата минута обаче Севиля напомни на каталунците, че има защо да е най-безкомпромисният домакин в Примера дивисион и върна интригата с уникален гол. Евер Банега се възползва от пространство пред дъгата на пеналтерията и с прецизен изстрел в долния десен ъгъл се разписа за 1:2 и стана първият футболист този сезон, който вкарва гол на Барселона извън рамките на наказателното поле.

В 50-ата минута Андрес Иниеста направи отлично двойно подаване с Луис Суарес и излезе на стрелкова позиция очи в очи с вратаря, но не можа да го преодолее. При добавката пък уругвайският стрелец не можа да насочи кълбото в опразнената мрежа и го прати в аут.

В следващите пет минути домакините на четири пъти имаха възможност да отправят удари от наказателното поле на Барса, но Алийш Видал и Карлос Бака разочароваха с неточните си мерници.

Барселона се прибра в собствената половина в последните двадесетина минути и изобщо не демонстрираше афинитет към атаката, като дори при преминаването на централната линия каталунците се стремяха да задържат кълбото и просто да не го дават на домакините.

В 84-ата минута Севиля отне топката в средата на терена и хвана съперника на контраатака. Жерар Пике загуби кълбото срещу Хосе Антонио Рейес, който след две крачки пусна извеждащ пас вдясно за Алийш Видал. Последва остро центриране по земя на далечната греда, където Пике не присъстваше, за да покрие зоната си и Кевин Гамейро необезпокояван засече за 2:2.