Интер показа, че може и да побеждава (ВИДЕО)

Интер зарадва феновете си с прекратяване на серията от седем мача във всички турнири без победа, след като срази Верона с 3:0 като гост и за първи път от края на февруари (2:1 при визитата на Каляри) спечели накуп три точки в Серия А.

Възпитаниците на Роберто Манчини демонстрираха завидна ефективност срещу „летящите магаренца“ - нещо, което не е типично през настоящата кампания в Калчото за последния италиански носител на трофея в Шампионска лига.

Мауро Икарди се възползва от отлично центриране по земя на Родриго Паласио в 11-ата минута и даде ранен аванс на „нерадзурите“, играещи с резервните си изцяло бели екипи. Аржентинският нападател на Интер вече има 16 попадения през сезона и по този показател в Серия А изостава единствено от стрелеца на Ювентус Карлос Тевес (17).

В 48-ата минута с ново добро взаимодействие от фланга този път Икарди по идентичен начин сервира топката успоредно на голлинията и Паласио с елементарно докосване я прати в мрежата на Верона за 0:2.

След около час игра Ла Тренца можеше да отбележи и второто си попадение в срещата от подобно положение, този път след прострелен пас отдясно на Данило Д'Амброзио, но инстинктивният му удар срещна напречната греда.

4138189

Верона също имаше шанс поне да реализира почетен гол чрез основния си реализатор Лука Тони. Ветеранът е най-продуктивният от италианците в Серия А през сезона с 15-те си попадения, но не можа в 77-ата минута от дузпа да върне интригата в срещата и да изравни Икарди по голове в Калчото.

Във втората добавена минута на редовното време Вангелис Морас си вкара сам топката в мрежата и фиксира крайното 0:3 след поредното центриране отдясно на Д'Амброзио.

Самир Ханданович отново се прояви като специалист в отразяването на дузпи и парира изстрела на Тони от бялата точка, за да съхрани аванса на Интер и да осигури спокойствие в оставащите минути до последния съдийски сигнал. Словенският вратар е спасил шест от последните седем дузпи срещу него в първенството.

4138190

Верона продължава да няма победа като домакин на Интер от 1992-ра година (1:0), като записа първа домакинска загуба от началото на февруари насам, когато отстъпи с 1:3 на Торино. „Летящите магаренца“ остават с 33 точки на 15-то място след 30 кръга, докато Интер с 41 точки е на десета позиция.