Парма стресна Ювентус (ВИДЕО)

Почти фалиралият Парма поднесе една от изненадите през сезона в Серия А, след като подчини с 1:0 на свой терен шампиона и лидер в класирането Ювенутс, благодарение на гола на Хосе Маури в 60-ата минута.

Статистически погледнато, нямаше никакви предпоставки за изненадващия резултат на „Енио Тардини“, защото най-добрият авангард в Италия не можа да преодолее най-слабата защита от началото на сезона.

Също така „Старата госпожа“ се гордееше с поредица от четири двубоя във всички турнири без допуснат гол, както и с реномето на отбора, който най-малко е бил в позиция на изоставащ в резултата от началото на кампанията в Калчото – едва 17 минути преди двубоя в Парма.

Серията без допуснат гол обаче секна в 60-ата минута, когато бившият играч на Интер Ишак Белфодил нахлу отдясно в наказателното поле и подаде по земя топката към дъгата за връхлитащия в празното пространство Хосе Маури. Последва бомбен шут от страна на родения в Аржентина италианец, който не остави никакъв шанс на Марко Сторари – 1:0.

За разлика от предишните случаи, в които изоставаше в резултата в Калчото досега през сезона, този път „Старата госпожа“ не можа да намери правилния метод на противодействие. Така след равенството 1:1 на „Джузепе Меаца“ срещу Интер закъсалият Парма извоюва и престижна победа срещу хегемона в Серия А през последните четири години.

Колкото и изненадващ и донякъде дори романтичен да е успехът на „дуковете“, той не подкопава авторитета на Ювентус като основен претендент за титлата, защото дори при утрешен успех на Рома срещу Торино, разликата би станала 11 точки.

„Старата госпожа“ има 73 точки с мач повече от Рома, а Парма остава на дъното с 19 и мач по-малко.

Старши-треньорът на „бианконерите“ Масимилиано Алегри очаквано даде почивка на част от титулярите си, предвид по-важния мач по-рано през седмицата срещу Фиорентина в полуфинала за Купата (припомнете си видео и подробности от убедителната победа с 3:0 във Флоренция НА ТОЗИ ЛИНК) и предстоящото домакинство на Монако в 1/4-финал от Шампионска лига.

Вместо Мората и Тевес атаката бе водена от Йоренте и Коман, а Роберто Перейра и Марко Стураро получиха шанс за изява в средата на терена при липсата на Андреа Пирло и Пол Погба. Анджело Огбона пък получи място в защитата, а Симоне Падоин бе поставен на левия бек.

Goal Mauri - Parma 1-0 Juventus - 11_04_2015by Gol-Live