Херта се намърда в зона "Шампионска лига"

Херта победи гостуващия Борусия Мьонхенгладбах с 1:0 в мач от деветия кръг на германското футболно първенство.

С успеха столичани събраха 15 точки и се изкачиха на четвърто място във временното класиране. Лидер е шампионът Байерн Мюнхен с 23 точки, пред Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен с по 22 точки.

Двата отбора се представиха солидно в защита, а единственото попадение дойде след статично положение.

В 36-ата минута Пер Скелбред центрира от фаул от ляво и Адриан Рамос с глава засече в мрежата от десетина метра.

След почивката гостите опитаха да стигнат до изравняване, но Херта удържа и стигна до четвърта победа в първите си пет домакинства от сезона.

Във втората минута на добавеното време Мартин Щранцъл получи пресилен втори жълт и червен картон, след като удари неволно с ръка Себастиан Лангкамп при борба за висока топка.

Борусия Мьонхенгладбах допусна четвърто поражение в пет гостувания в кампанията и заема шестото място с 13 точки.