Кандидат-шампионът Манчестър Сити най-накрая показа добро лице като гост, след като в мач от 8-ия кръг стигна до 3:1 при визитата си на "Ъптън Парк" срещу Уест Хям.

В Лондон Агуеро затвърди силната си форма, като даде аванс от 2:0 на "гражданите" с голове в 16' и 56'. Само две минути по-късно страхотен гол на Ваш Те върна домакините в срещата, но Силва реши всичко в мача в 80'.

Това е втора поредна победа за "небесносините" в първенството, като това помогна на тима да се стабилизира в топ 4 на Премиършип. Те имат актив от 16 точки и изостават на 3 от лидера Арсенал.

След шокиращия успех срещу Тотнъм в миналия кръг, "чуковете" не се представиха на ниво и с това паднаха до 14-а позиция. Отборът е с 8 точки - по толкова имат Стоук и Кардиф.

Двубоят почна отлично за гостите, които още в началото можеха да отбележат, но в последния момент Рийд се намеси срещу Алваро Негредо. Това обаче не се повтори в 16', като Фернандиьо даде отличен пас на Агуеро зад защитата, а аржентинецът финтира Яскелайнен и отбеляза.

В следващите минути Агуеро продължи да е основна заплаха. След пас на Негредо нападателят стреля, но вратарят успя да блокира, а след това Силва не се възползва от негов пас и пропусна отлично положение.

До края на първите 45 минути Яскелайнен продължи да спасява положение след положение, включително и удар на Яя Туре, а единственото положение за домакините бе пропуснато от Рат.

След почивката логичното се случи и Агуеро успя да отбележи втори гол - Силва центрира от пряк свободен удар, а аржентинският стрелец се разписа с глава за 2:0. Разликата обаче бързо беше възстановена, като след акробатична комбинация Ваш Те реализира със задна ножица.

Въпреки това до края на срещата домакините не затрудниха своя съперник, като Агуеро отново изпусна няколко положения, но с невероятна асистенция се реваншира - в 80' той чукна с петичка към Силва, който нямаше проблеми срещу Яскелайнен, фиксирайки крайното 3:1.