Реал Сосиедад възкръсна на "Местая"

Реал Сосиедад постигна първа победа като гост от началото на сезона, след като се наложи с 2:1 над Валенсия в среща от 9-ия кръг на испанското първенство.

Това е и втора победа за Реал Сосиедад в първенството, като предишната беше при откриването на сезона.

След този успех гостите се изкачиха на 9-о място с 10 точки, докато Валенсия е на 7-о място с 13.

Френският нападател Антоан Грийсман даде аванс на баските четири минути преди края на първото полувреме с левия крак. За попадението му асистира Давид Сурусута.

Младокът Рубен Пардо направи 2:0 за гостите след един час игра с далечен изстрел. Домакините все пак върнаха едно попадение, дело на финалния им натиск, дело на Дорлан Пабон.

Иначе Валенсия имаше надмощие през по-голямата част от срещата и домакините отправиха 16 удара към вратата на Клаудио Браво срещу само осем по посока мрежата, защитавана от Висенте Гуаита.

По-рано днес Реал (Мадрид) се наложи с 2:0 над Малага и се изкачи на 3-а позиция в класирането, а Барселона тази вечер гостува на Осасуна. Еспаньол посреща Атлетико (Мадрид) от 23.00 часа българско време тази нощ.