Голдън Стейт вкара с 41 повече от Хюстън и води на финала на Запад

снимка: twitter.com

Голдън Стейт Уориърс се завърна с гръм и трясък в своята "Оракъл Арена" в Оукланд, където разгроми Хюстън Рокетс с 41 точки разлика - 126:85. По този начин шампионите вече дръпнаха с 2-1 победи във финалната серия на Западната конференция.

"Ракетите" бяха разгромени още в началото, като след първата четвърт "воините" водеха с 9 точки разлика, а до почивката преднината им скочи до 11. В третата част момчетата на Стив Кър вдигнаха аванса си с още 10 точки, за да може да дръпнат с още цели 20 в последните 12 минути на паркета.

Стеф Къри вкара 35 точки за победителите, като 26 от тях бяха през втората част от двубоя. Кевин Дюрант отново бе на ниво с 25 точки, 6 борби и 6 асистенции, Клей Томпсън вкара 13, а Дреймънд Грийн - 10 плюс 17 борби.

Играта на гостите страдаше от ниския процент точна стрелба от игра. Джеймс Хардън вкара 20 точки и даде 9 асистенции, а Крис Пол и Клинт Капела се отчетоха с по 13.

Серията продължава след два дни отново в Оукланд.