Фарьорските о-ви едва не шокираха Швеция

Швеция едва не се издъни в квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014-а година, след като успя да победи с 1:2 Фарьорските острови като гост.

Домакините изненадващо поведоха в 57-ата минута след гол на Балдвисон, но Качаниклич в 65-ата минута и Ибрахимович 10 минути по-късно обърнаха резултата.

Така шведите се изравниха на върха в класирането на своята група C, като имат 6 точки - толкова има и Германия. Бундестима обаче има двубой срещу Ейре по-късно днес. Фарьорските острови все още нямат точка.

През първото полувреме шведите действаха изключително разконцентрирано, като играчите в жълти фланелки така и не успяваха да превземат вратата на скромния си домакин. Златан Ибрахимович пък се отчете с три-четири пропуска, но играта на Фарьорските острови в защита беше забележителна.

Вторите 45 минути започнаха изключително изненадващо, след като домакините първи стигнаха до гол - Рогви Балдвинсон получи топката пред наказателното поле и с топовен удар от границата направи Исаксон безпомощен - 1:0 за Фарьорските острови.

Радостта на домакините обаче не траеше дълго, след като в 65-ата минута овладя топката с гръб към вратата и изведе Качаниклич сам срещу вратаря отляво. Крилото на Фулъм стреля много добре и успя да изравни - 1:1 и Швеция гледаше към победата.

В крайна сметка в 75-ата минута всичко стана ясно - Вернблуум поднесе топката на Златан Ибрахимович около точката за наказателен удар, а нападателят на ПСЖ с мощен удар направи безпомощен вратаря на домакините - 1:2 и всичко беше ясно.