Русия на Капело неутрализира Роналдо и Португалия

Русия стигна до победата с 1:0 над Португалия в най-интересната среща от третия кръг на квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014-а година.

Резултатът бе открит в самото начало, след като Кержаков се възползва от невероятен пас на Широков. От там нататък „селесао" овладя напълно играта, но така и не стигна до нужното попадение, най-вече заради добрата защита на възпитаниците на Капело.

Така Русия продължава убедителното си представяне под ръководството на италианския специалист, след като Сборная записа трета поредна победа и е на първо място с 9 точки. Момчетата на Паоло Бенто са на втора позиция с 6 точки, докато всички останали отбори - Люксембург, Северна Ирландия, Азербайджан и Израел са с по една точка.

Срещата започна вихрено за Русия, която още в 6-ата минута успя да открие резултата - домакините отнеха топката в центъра и Широков даде великолепен пас към Кержаков, извеждайки го сам срещу сратаря. Нападателят овладя добре топката и с прецизен удар преодоля съпротивата на Патрисио - 1:0 за Сборная.

Португалците се хвърлиха в атаки, като още в 13-ата минута Бруно Алвеш можеше да вкара с глава, ако не беше невероятната намеса на Акинфеев, парирал удара му в долния ляв ъгъл. "Селесао" продължи да владее играта, но единствено Роналдо и отново Алвеш застрашиха реално вратата на Акинфеев.

Контраатаките на домакините обаче бяха доста опасни, а при една такава в 33-ата минута Кержаков можеше да отбележи втори гол, но ударът му от воле мина на сантиметри от страничния стълб. Единственото положение до края на полувремето се откри пред Роналдо, който опита далечен удар, но Акинфеев се намеси.

Вторите 45 минути продължиха с натиск на португалците, които по всякакъв начин се опитваха да стигнат до гол. Русия обаче се отбраняваше много добре, а най-чистото полиожение в началните минути се откри пред Роналдо, който бе блокиран на 2 метра от голлинията на Акинфеев.

Португалия продължаваше да натиска, но така и не се стигаше до по-сериозни положения, като единствено Елдер Пощига застраши вратата на Акинфеев. От своя страна Русия достигаше лесно до положения, а с пропуски се отчетоха на два пъти Глушаков и веднъж Широков.

В заключителните минути на срещата отчаянието обзе редиците на „селесао", като момчетата на Паоло Бенто бяха абсолютно безидейни в атака и до гол така и не се стигна - краен резултат 1:0 за Русия.