Евертън изхвърли Ливърпул от топ 4

Евертън победи като домакин състава на Норич с 2:0 и се намести в топ 4 на Висшата лига.

Головете за "карамелите" отбелязаха Гарет Бари в 23-та и Кевин Миралас в 59-та минута и с това трите точки отидоха на тяхната сметка. Така момчетата на Роберто Мартинес събраха 41 пункта и оставиха зад себе си Ливърпул, който е с два пункта назад, но и мач по-малко.

Норич записа 11-о шампиоатно поражение и се намира на 15-а позиция с актив от 20 точки.

В игра за Евертън се завърна Фил Ягиелка, който зае мястото на Антонин Алкарас. Роберто Мартинес обаче не можеше да разчита на контузения Рос Баркли. За Норич на терена се появи Лирой Фер, който изтърпя наказание от една среща. Той започна на мястото на Уес Хулахан.

През първото полувреме домакините подложиха Норич на сериозен натиск, но успяха да отбележат само едно попадение. В 23-та минута Ромелу Лукаку подаде на Гарет Бари, който напредна и с мощен шут от близо 30 метра разстреля Джон Руди в десния ъгъл.

В 34-та минута футболистите на Евертън имаха и претенции за дузпа, след като Леон Осман се строполи в наказателното поле на противника, но съдията Кевин Френд остана безмълвен.

През втората част играчите на Роберто Мартинез стигнаха до втори гол, който сериозно наклони везните в тяхна полза. Попадението падна в 59-та минута от пряк свободен удар, а негов автор бе Кевин Миралас, който със страхотен удар отново в десния ъгъл не остави никакви шансове за руди.

До края на срещата "канарчетата" натиснаха сериозно в опит да променят развоя, но отбраната на Евертън се справи и трите точки останаха на "Гудисън Парк".

В друг интересен двубоя от Премиършип Саутяхмптън успя да постигне победа над Уест Бромич Албиън с 1:0. Автор на единственото попадение стана Адам Лалана в 66-та минута. Така "светците" събраха актив от 30 точки и се затвърдиха на третата позиция. Уест Бромич е 14-ти с 21 пункта, само на 4 от зоната на изпадащите.

Уест Хям пък понеди Кардиф като гост с 2:0 в опашкарското дерби. Аванс на "чуковете" даде Карлтън Коул в 42-та минута, а в 72-та гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Джеймс Томкинс. Въпреки това те не само удържаха аванса си, но и в продължението на срещата вкараха втори гол чрез Марк Ноубъл.

Така Уест Хям се изравни по точки именно с Кардиф. Двата тима имат по 18 точки, но по-добрите показатели отреждат на тима на Сам Алърдайс 17-то място, докато уелският тим остава под чертата.