Жесток срам за Бербатов и Фулъм

Фулъм и Димитър Бербатов продължават с колебливите си изяви, след като у дома "котиджърс" допуснаха тежко поражение с 1:4 от Съндърланд, приближавайки се едва на 2 точки от зоната на изпадащите.

Двубоят почна силно за лондончани, в чиито редици като титуляр почна Димитър Бербатов. Именно той беше център на вниманието през първите минути, като на два пъти не успя да отбележи - веднъж с глава и веднъж от 12 метра фронтално срещу вратата.

Домакините натискаха, но при първата си опасна ситуация "черните котки" успяха да се разпишат. Адам Джонсън изпълни брилянтен пряк свободен удар в 29' и откри резултата.

Последваха много слаби минути за Фулъм, като Бербатов трябваше да се връща дълбоко в своята половина, за да играе изобщо с топката. В 41' пък положението на лондонския тим стана още по-тежко, след като при заучена комбинация Джонсън подаде на Ки Сунг, а кореецът с безпощаден удар направи 0:2.

Стив Сидуел успя да върне усмивките на "Крейвън Котидж", след като при центриране на Дъф в 52' той остана непокрит в наказателното поле и с глава реализира лесно за 1:2. Гостите обаче бързо убиха интригата, след като контраатака като по учебник завърши с гол отново на Адам Джонсън.

До края на срещата Съндърланд удари още един път, като в 86' отново Джонсън беше точен, отбелязвайки първия си хеттрик в Премиършип. Също така това се оказа най-убедителната победа на "черните котки" за сезона.

Те обаче остават на 19-о място с актив от 17 точки. Фулъм е с две точки повече, като е само на 1 от опасната зона.