Атлетик Билбао отнесе Алмерия

снимка: athletic-club.net

Атлетик Билбао разби Алмерия с гръмкото 6:1 на новия "Сан Мамес" и стабилно стъпи на четвъртата позиция в Примера Дивисион.

Тимът на Ернесто Валверде не остави никакви съмнения кой е по-класният състав и даде начало на голеадата още в 6-та минута, когато Микел Рико се възползва от пас на Ариц Адуриц, за да отележи.

Само 5 минути по-късно резултата вече бе 2:0, след кат Андер Ерера бе точен. В 30-та минута Аймерик Лапорте направи 3:0, а и за двете попадения асистенцията дойде от Маркел Сусаета.

В 34-та минута Елдер Барбоса от състава на домакините успя да намали и това даде някакви надежди, че те ще могат да се противопоставят по-успешни през втората част.

Това обаче не се случи, напротив - баските отново доминираха и вкараха още три гола в противниковата врата. В 52-та Ариц Адуриц направи 4:1, а последните две попадения отбележи резервата Ибай Гомес.

В 68-та минута той оползотвори подаване на Андер Ерера, а в 87-та оформи крайното 6:1 след точно изпълнена дузпа.

Така Атлетик Билбао събра актив от 36 точки и заемат 4-то място с четири пункта аванс пред Реал Сосиедад, но и мач повече. Алмерия пък прекъсна серията си от 7 мача без поражение и е на 14-то място с 19 точки.