Драма на Емирейтс: Уилшър съкруши Суонси в края (ВИДЕО)

Арсенал се промъкна към 4-ия кръг на ФА къп, след като надделя с 1:0 над Суонси в преиграването на сблъсъка на „Емирейтс Стейдиъм".

Джак Уилшър откри головата си сметка в турнира с изключително ценен за тима си удар в 87-ата минута, който посече „лебедите" и ги изхвърли от най-старата футболна надпревара.

Младата английска надежда получи топката от Оливие Жиру и с премерен изстрел от 20-ина метра не остави шансове на вратаря Мишел Ворм - 1:0.

В действителност „артилеристите" превъзхождаха съперника си през по-голямата част от мача и заслужено стигнаха до победата, докато Суонси като че ли не вложи всичко в търсене на успех.

Показателно за отношението на Микаел Лаудруп към двубоя е фактът, че водещият реализатор на тима Мичу беше оставен на пейката и се появи в игра чак в 71-ата минута.

Арсенал организира няколко отлични шанса да стигне до гол през първото полувреме, когато Жиру най-често се озоваваше на стрелкова позиция. След почивката пък с пропуски се отличи Тио Уолкът, но в крайна сметка Уилшър избави домакините от мъките им.

Въпреки че бяха по-пасивният тим в мача, в 26-ата минута гостите от Уелс можеха да открият резултата, когато центриране на Уейн Раутледж намери главата на Кайл Бартли, а той нацели горната греда.

Мишел Ворм на няколко пъти трябваше да се намесва решително преди почивката, в самия край на полувремето с крак спаси изстрел от въздуха на Томас Вермален.

Към края на мача дойдоха истински златните шансове за „артилеристите", след като по-рано в 64-ата минута удар с глава на Вермален бе избит от голлинията от Лиън Бритън. В 70-ата минута Уолкът трябваше да отбележи, когато направи отличен пробив и стреля параболично от 10-ина метра, но не намери целта.

В 80-ата пък Жиру от точката за дузпа успя единствено да прати кълбото в обсега на Ворм, а по-късно отново Уолкът тества качествата на вратаря на Суонси, който пак изби с крак.

Все пак, 3 минути преди края Жиру се реваншира за пропуските с добър пас към Уилшър, който стреля от дистанция и най-накрая преодоля Ворм за 1:0.