Гол на Рууни подпечата завръщането на Бербатов в "Театъра на мечтите" (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Вече е сигурно, че Бербатов ще се завърне на "Олд Трафорд" в четвъртия кръг на ФА къп, след като тази вечер Манчестър Юнайтед надигра с минималното 1:0 Уест Хям в преиграването от третия кръг.

Единственото попадение отбеляза Рууни в 9-ата минута, като той изпусна дузпа в 79-ата, а преди това съдията не отсъди дузпа в полза на "чуковете". Като цяло обаче Юнайтед доминираше на терена и заслужи своята победа.

Така Юнайтед - Фулъм се очертава едно от най-интересните дербита в следващия кърг, като Бербатов ще се изправи срещу бившите си съотборници, и то в "Театъра на мечтите".

Сър Алекс беше направил много промени в своя състав, като най-важно за феновете на "Олд Трафорд" беше завръщането на Уейн Рууни в стартовия състав, след като пропусна близо месец заради контузия в коляното.

Именно той се превърна в герой за своя тим, след като още в 9-ата минута Ернандес напредна през защитата на "чуковете" и поднесе топката на английския национал, който не сбърка и откри резултата.

"Червените дяволи" доминираха изцяло през първата част, но до нови сериозни положения се стигаше рядко, а само Рууни застраши вратаря, стреляйки от 25 метра, но Яскелайнен изби успешно.

Второто полувреме беше далеч по-динамично, след като още в 49-ата минута Чичарито се отчете с непростим пропуск, стреляйки неточно останал очи в очи със стража на Уест Хям. Минута по-късно пък съдията не видя очевидна игра с ръка на Рафаел в наказателното поле и ощети гостите, които искаха дузпа.

"Чуковете" натиснаха в търсене на изравняване, като Ваз Те и Тейлър пропуснаха изгодни ситуации, а в 79-ата минута съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Спенс. За съжаление на домакините, Рууни прати топката високо над вратата. До края на срещата не се случи нищо интересно и Юнайтед се поздрави с минималния успех.

FA Cup : Manchester United vs West Ham UTD 1-0by MRLooka