“Стамфорд Бридж“ видя поредната издънка на Челси (ВИДЕО)

Феновете на "Стамфорд Бридж" станаха свидетели на поредната издънка на Челси, след като европейският шампион пропусна да победи Саутхямптън, завършвайки наравно 2:2 със скромния тим в отложен мач от 17-ия кръг на Премиър лийг.

Всичко за възпитаниците на Рафа Бенитес изглеждаше отлично, след като Демба Ба (25) и Еден Азар (45) дадоха комфортен аванс на домакините. Рики Ламбърт (58) обаче върна надеждата на своите, а Пънчън (75) донесе ценната точка на "светците".

Така лондончани изпуснаха златна възможност да скъсят разликата с лидерите. В момента те имат 42 точки, като изостават на 6 от Манчестър Сити и цели 13 от лидера Юнайтед. Саутхямптън пък се изкачи на 15-а позиция с 22 точки.

Още в 10-ата минута сенегалският национал в нападението на Челси се озова на дясното крило, като центрира към Азар, който чукна към Рамирес, но ударът на бразилеца не намери целта. Последва страхотна атака за Саутхямптън, но ударът с глава на Пънчън мина встрани.

В 25-ата минута обаче удари часът на Демба Ба - топката бе отнета в половината на "светците", Оскар напредна по дясното крило, но после чукна към Аспиликуета. Десният бек центрира в наказателното поле, където нападателят изстреля хубав удар със странична ножица, а топката рикошира в защитник и влезе неспасяемо във вратата - 1:0 за Челси.

След гола гостите се активизираха, но не стигнаха до изравняването, а към края на първите 45 минути Лампард пропусна две отлични ситуации.

В 45-ата минута обаче нямаше какво да помогне на Саутхямптън. Рамирес изстреля снаряд по посока вратата на гостите, но топката срещна гредата. За съжаление на защитниците пред Боруц, тя се озова в Азар, който не сбърка от воле и удвои резултата - 2:0.

Срещата изглеждаше решена при подновяването на играта, но "светците" успяха да изравнят играта и това даде резултат на таблото с резултата. Клайн напредна по дясното крило, преминавайки през няколко защитника, и центрира в наказателното поле, където Рики Ламбърт засече топката и върна своя тим в срещата.

В 68-ата минута Демба Ба можеше да вкара и трети гол за Челси, като Мата му даде чудесен 30-метров пас в наказателното поле, но нападателят реши да стреля от въздуха, вместо да овладее спокойно топката, което се оказа грешка - все още 2:1 на "Стамфорд Бридж".

Еврошампионите обаче бяха неприятно изненадани в 75-ата минута при светкавична контра на гостите. Люк Шоу пое топката по лявото крило и направи 50 метров спринт, след който последва центриране към Джейсън Пънчън в наказателното поле, като крилото овладя и с топовен удар изравни резултата - 2:2.

След изравняването Бенитес се видя принуден да вкара и Торес на терена, който бързо се отчете с две слаби изяви, които прекратиха добри атаки на неговия тим. В 86-ата минута той беше намерен чудесно пред наказателното поле от Оскар, излъга защитник, но после разочарова с удара и резултатът остана непроменен.

До края на срещата лондончани натиснаха здраво своя скромен противник, но решителният удар така и не дойде, а "светците" измъкнаха така необходимата им точка. В продълженията остана съмнение за дузпа в полза на Челси за игра с ръка на защитник в червено, но съдията подмина ситуацията.

Chelsea-Southampton 2-2 Highlights All Goalsby marcoxxx46