ЦСКА смаза Верея за 6-а поредна победа и дръпна пред Лудогорец (ВИДЕО)

ЦСКА разби Верея с 3:0 на "Българска армия" в мач от 8-ия кръг на Първа професионална лига. "Червените" вече дръпнаха на Лудогорец с 4 точки преди утрешния двубой на шампионите срещу Славия. "Армейците" постигнаха първа победа у дома без допуснат гол този сезон, а в основата на успеха отново бе Фернандо Каранга. Бразилският нападател отбеляза за пореден път и вече има 8 гола в 8 срещи от началото на първенството.

Още в 7-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Тогава автогол си отбеляза Осман Балт от гостите, но с основна заслуга за попадението бе Густаво Кулма. Крилото проби навътре в наказателното поле и стреля на пръв поглед безопасно към вратата на старозагорци, но точно преди стражът Аргилашки да улови топката, Балт я отклони в собствената си врата.

ЦСКА натисна и приложи обичайния си атакуващ стил, а когато допускаше съперника да води събитията на терена, "армейците" дебнеха шанса си на контраатака. Точно така падна второто попадение в срещата в 37-ата минута. Тогава след великолепно контра нападение на "червените" герой отново бе Кулма. Колумбиецът бе изведен сам срещу вратаря на Верея и подаде към свободния Каранга на чиста позиция. Топката обаче бе отклонена от бранител на гостите и се върна в Густаво Кулма, който навлезе в наказателното поле и наказа Аргилашки с мощен удар под гредата.

"Червените" продължиха своята доминация на терена, а Верея рядко получаваше шансове за отбелязване на гол. В 67-ата минута ЦСКА толкова стегна обръча около Аргилашки, че нямаше как дежурното попадение на Каранга да не падне. В 67-ата минута той се възползва от добро центриране на Тиаго в наказателното поле, което бе пропуснато от всички бранители на гостите. Те явно бяха забравили за бразилеца на далечната греда и той само трябваше да докосне топката с глава, за да оформи крайния резултат - 3:0.

Така възпитаниците на Стамен Белчев събраха 19 точки и оглавяват класирането на Първа лига след серия от 6 поредни победи. Каранга пък продължава да води убедително при голмайсторите с 8 попадения. Верея е на 6-а позиция с 13 пункта.